1
1399/3/2 جمعه نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان: روز عید فطر شبیه به روز قیامت و یوم‌الحسرت است نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: روز عید فطر از جهتی شبیه به روز قیامت و یوم‌الحسرت است چرا که در فردای قیامت آنها که بد کرده اند حسرت می‌خورند کاش خوب بودند و خوب‌ها حسرت می‌خورند کاش بهتر عمل می‌کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مسجد جامع زاهدان ضمن تقدیر از برگزاری رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: اخلاق و وظیفه اسلامی‌ اقتضا می‌کند که مسلمان در برابر سرنوشت جامعه اسلامی ‌احساس مسئولیت کند و نمی‌شود فردی مسلمان باشد و تنها به فکر خود و خانواده‌اش بوده و به دیگران کاری نداشته باشد.
وی ادامه داد: بر اساس حدیث "کسی که صبح کند و اهتمامی‌ به امور مسلمین نداشته باشد مسلمان نیست" همه نسبت به جامعه اسلامی‌ مسئول هستیم.
 
امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: گاهی این احساس مسئولیت، در برابر سرنوشت کشور است که مورد هجوم دشمن قرار گرفته و باید در دفاع مقدس حضور یافته و از سرزمین اسلامی‌ دفاع شود که حضور رزمندگان و ایثارگران در عملیات‌های مختلف از جمله فتح خرمشهر از همین جهت بود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر این که شهدا ما را مدیون خود کرده‌اند و ما باید قدردان شهدا، آزادگان و رزمندگان و خانواده‌های آنها باشیم، افزود: رزمندگان با این احساس وظیفه در جبهه‌ها حاضر شدند و خداوند نیز پیروزی‌های بزرگی را به دست آنان رقم زد که با محاسبات دنیایی امکان پذیر نبود، در این خصوص امام راحل(ره) نیز فرمودند "خرمشهر را خدا آزاد کرد" چرا که آزادی خرمشهر کاری خدایی بود و به دست بندگان شایسته خدا انجام شد.
آیت‌الله محامی با اشاره به روز جهانی قدس تصریح کرد: گاهی نیز احساس وظیفه اسلامی‌، اقتضا می‌کند که انسان به فکر مردم مظلوم فلسطین باشد که از سرزمین خود آواره شده و یا تحت شکنجه و آزار و اذیت دشمنان هستند و مسلمان نمی‌تواند نسبت به آنان بی تفاوت باشد.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره)، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روزجهانی قدس نامگذاری کردند و از آن تاریخ به بعد فرهنگ مقاومت روز به روز میان امت‌های اسلامی‌ گسترش پیدا کرد و مردم مسلمانان بیدار شدند و فهمیدند که نمی‌توانند به وعده‌های دروغین آمریکا و دولت‌های وابسته به آن دل خوش کنند و تنها راه رهایی مقاومت است و این مقاومت روز به روز قوت پیدا کرد و ارتش اسرائیل که روزی میدان‌دار منطقه بود و هیچ ارتشی قدرت مقابله با آن را نداشت، نتوانست در برابر گروه حزب‌الله و جبهه مقاومت لبنان و غزه مقاومت کند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به رزمایش همدلی و کمک مومنانه که در ماه مبارک رمضان اجرا شد، خاطر نشان کرد: در حرکت مومنانه مردم که با لبیک به ندای رهبر انقلاب اجرا شد، مردم نهضتی را برای کمک‌رسانی به نیازمندان در سطح جامعه آغاز کردند که نشات گرفته از اخلاق اسلامی بود چرا که نمی‌شود مسلمان سیر بخوابد و در همسایگی او عده‌ای گرسنه باشند و آن فرد دغدغه‌ای نداشته باشد و ادعای مسلمانی کند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تقدیر از اقدامات در راستای رزمایش همدلی، افزود: وظیفه اسلامی ‌اقتضا می‌کند تا آنجا که دستمان می‌رسد اقدام کنیم و فعالیت دستگاه‌های اجرایی، مجموعه‌های مردمی، گروه‌های جهادی، طلاب، اصناف و غیره در این رزمایش کمک مومنانه حرکت بزرگی بود و هماهنگی گروه‌های اجرایی در شناسایی و حفظ عزت نفس نیازمندان بسیار ارزشمند بود و امیدوارم این حرکت جهادی در عرصه‌های مختلف حفظ شود و تداوم پیدا کند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به جایگاه ویژه ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: ماه پر فضیلت و معنویت رمضان با همه برکاتش گذشت و ما باید خودمان را ارزیابی کنیم که آیا توانسته‌ایم از نورانیت و معنویت این ماه استفاده کنیم یا نه، خوشا به حال کسانی که توانسته‌اند حداکثر استفاده را از این ماه داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، روز عید فطر را از جهتی شبیه به روز قیامت و یوم‌الحسرت دانسته و اضافه کرد: همه در فردای قیامت چه خوب و چه بد حسرت می‌خورند، آنها که بد کرده اند حسرت می‌خورند کاش خوب بودیم و آنها که خوب بوده‌اند حسرت می‌خورند که کاش می‌توانستند بهتر عمل کرده و از دقایق عمر بیشتر استفاده کنند.
وی افزود: خوشا به حال کسی که هر چه توانسته از این نورانیت و معنویت ماه مبارک رمضان بهره‌مند شود اما مهم این است که بتواند این نورانیت و معنویت را تا سال آینده حفظ کند.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: روزه، تمرین تقوا، نورانیت، معنویت، انس با قرآن کریم، انجام کار خیر، خدمت به مردم و دوری از گناه و غیره است و اگر یک ماه تمرین کرده و توانسته‌ایم بر هوای نفس غلبه کنیم ماه‌های آینده نیز می‌توانیم این نورانیت و معنویت را حفظ کنیم. شبیه حجاج که وقتی حج تمام می‌شود فرشتگان بر شانه شان می‌زنند که خداوند گذشته را بخشید به فکر آینده باشید تا آلوده به گناه نشوید.
شایان ذکر است نماز عید سعید فطر با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت مسائل بهداشتی به امامت آیت‌الله مصطفی محامی ‌نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما