1
1400/1/31 سه‌شنبه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور تاکید نمود: خروجی دانشگاه ها باید تربیت افراد روشنفکر و متدین باشد جلسه مشترک حجت الاسلام والمسلمین سجادی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، دکتر ابراهیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدی نور نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد ایرانشهر و حجت الاسلام والمسلمین افضلی تبار معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در این دانشگاه در محل شعبه جنوب شرق کشور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین سجادی رئیس این شعبه در این جلسه اظهار داشت: حضور دانشجو در هر شهر و منطقه یکی از فرصت های طلایی است که باید از این فرصت استفاده کرد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق گفت: اگر از ظرفیت های دانشجویان و دانشگاهیان در پیشبرد اهداف نظام اسلامی استفاده مفید نشود همین فرصت ها تبدیل به تهدید خواهد شد.

وی بیان داشت: انتظار و مطالبه مقام معظم رهبری از جمعیت دانشجو، یک روشنفکر تمام عیار مسلمان متدین است  لذا در تحقق این انتظار لازم است تربیت این قشر با این ملاک صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی در ادامه افزود: روحیه مطالبه گر و پرسشگر دانشجویان و دانشگاهیان در فضای دانشگاه باید زنده باشد و امروزه کشور به این روحیه ها نیازمند است.

وی خواستار احیاء کرسی های آزاد اندیشی در فضای دانشگاه ها شد و بیان داشت: داشجویان باید در ریزترین پدیده های سیاسی دنیا و کشور ورود کنند و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و مباحث دانش افزایی در دانشگاه ها می تواند در این باره مفید باشد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در پایان به شناسایی افراد اهل پژوهش و نویسندگی در دانشگاه ها اشاره نمود و گفت: دانشجویان و افراد اهل پژوهش و نویسندگی باید شناسایی شوند زیرا وجود این افراد برای منطقه مفید خواهد بود.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین افضلی تبار به سابقه حضور دفتر تبلیغات اسلامی در شهرستان ایرانشهر اشاره داشت و افزود: آشنایی که مقام معظم رهبری با این منطقه و مرحوم سجادی داشتند باعث ماندن دفتر تبلیغات اسلامی در ایرانشهر و جنوب شرق کشور شد.

امام جمعه موقت شهرستان ایرانشهر و معاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه آزاد در ادامه این مبحث افزود: دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق اهمیت زیادی در این منطقه دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با پایان ویروس کرونا جلسات مشترک و مفید آموزشی با حضور اساتید دفتر تبلیغات اسلامی ویژه دانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار گردد.

در ادامه نیز دکتر ابراهیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر از دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق به عنوان یک نهاد ارزشمند و با برکت برای منطقه نام برد و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و انجام فعالیت های جدید بتوان گام های خوب و مفیدی در سطح منطقه انجام داد.

در پایان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته و مشترک میان دانشگاه آزاد اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق پرداخت و مقرر گردید جهت برنامه ریزی آموزشی، فرهنگی و تبلیغی در فضای دانشگاه طرح ها و موارد مورد نظر را به شعبه جنوب شرق ارائه دهند تا این طرح ها تکمیل و عملیاتی گردد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما