جلسه با امام جمعه ایرانشهر
1400/1/30 دوشنبه در راستای همفکری و تبادل نظر در شعبه جنوب شرق برگزار شد؛ نشست مشورتی مشترک ویژه ماه مبارک رمضان نشست مشورتی مشترک رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و امام جمعه شهرستان ایرانشهر با حضور جمعی از مسئولین حوزوی و نهادهای فرهنگی شهرستان در محل دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، این نشست بمناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در جهت همفکری و تبادل نظر میان حجت الاسلام والمسلمین سجادی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین بزمانی امام جمعه شهرستان ایرانشهر و جمعی از مسئولین حوزوی و نهادهای فرهنگی شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین بزمانی ضمن تبریک فرارسیدن حلول ماه مبارک رمضان سال جدید را سال سرنوشت سازی برای ملت ایران دانست و اظهار داشت: ما امسال در آستانه انتخابات هستیم و دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته است که از حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای بکاهد و ما باید حضور حداکثری در پای صندوق ها داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان ایرانشهر احقاق شعار امسال را از وظایف همه دانست و ابراز داشت: در سال جدید باید موانع از پیش پای مردمی که قصد دارند چرخه تولید این مملکت را به کار بیندازند برداشته شود و کسانی که در این عرصه فعالیت دارند را پشتیبانی کنیم.

وی برگزاری نشست های مشورتی مشترک را از برنامه های خوب دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق نام برد و افزود: نشست ها و جلسات مشترکی مشورتی که بمناسبت های مختلف و در جهت همفکری و همکاری در محل دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود از برنامه های مفیدی است که باید تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بزمانی در ادامه به برخی از معظلات و مشکلات فرهنگی منطقه اشاره داشت و بیان داشت: محدودیت ها، مشکلات و معظلات فرهنگی در شهرستان و منطقه زیاد است و این هنر دستگاه های فرهنگی من جمله دفتر تبلیغات اسلامی است برنامه های خود را پیش ببرند.

وی تشکیل تیم مشورتی در کنار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق را موثر دانست و گفت: تشکیل یک مجموعه فکری و تیم مشورتی در کنار دفتر تبلیغات اسلامی می تواند بسیار موثر باشد و در امورات یاری رسان باشد.

امام جمعه شهرستان ایرانشهر درپایان به خروجی نداشتن برخی از برنامه های فرهنگی و آموزشی اشاره نمود و افزود: خروجی نداشتن برخی از برنامه های فرهنگی و آموزشی به یکی از معظلات منطقه تبدیل شده است که این موضوع باید توسط دستگاه های فرهنگی ریشه یابی شده و این معظل حل شود.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سجادی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با اشاره به فضای کار فرهنگی فراوان منطقه اظهار داشت: منطقه جنوب شرق فضای زیادی برای کار فرهنگی دارد و ما در این مسیر به مشورت و همکاری همه دستگاه ها در زمینه های مختلف نیازمندیم.

رئیس شعبه جنوب شرق در ادامه برخی از اشکالات فضای تبلیغی منطقه را تشریح نمود و بیان داشت: نسبت به مشکلات و معظلات تبلیغی منطقه نباید بی تفاوت بود و باید این مشکلات به مرور حل شوند .

وی کمک به مبلغینی که در مناطق محروم کار تبلیغی انجام می دهند را در الویت دانست و تصریح نمود: مبلغینی که در مناطق محروم جنوب شرق و در فضای کاری سخت فعالیت تبلیغی انجام می دهند و این مناطق را برای تبلییغ انتخاب می کنند باید در الویت قرار گیرند تا باعث انگیزه بیشتر آنان شود.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی در ادامه گفت: نسبت به طلاب استان سیستان و بلوچستان نباید بی تفاوت باشیم و همه تلاش خودمان را در راستای ارتقاء سطح کیفی و آموزشی طلاب این منطقه به کار بگیریم و ضعف های آموزشی آنان که امروزه به یک معظل تبدیل شده است را رفع نماییم.

وی در پایان به تدوین سند تحول فرهنگی منطقه جنوب شرق اشاره داشت و بیان نمود: سند تحول فرهنگی منطقه جنوب شرق از سوی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در حال تدوین می باشد که در این سند موضوعات و راهبردهای مورد نیاز در عرصه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی جهت تحول منطقه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به زودی منتشر خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما