5

1

2

3

4
1399/8/7 چهارشنبه بمناسبت هفته وحدت برگزار شد، نشست علمای تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر نشست علمای تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و با همکاری دفتر امام جمعه شهرستان ایرانشهر و نهاد رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این نشست با حضور آیت الله محامی  نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان و جمعی از علمای تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در این نشست و در جمع علمای تشیع و تسنن اظهار داشت: دشمن با اصل اسلام‌مشکل دارد و هیچ فکر، مذهب و گرایشی از اسلام را نمی پسندد و امروزه به صورت علنی با اسلام‌ در افتاده است.

امام جمعه زاهدان گفت: در گذشته دشمنان حفظ ظاهر می کردند و به گونه ای رفتار می کردند که همه فکر کنند به همه ادیان و افکار دنیا احترام‌ می گذارند اما در حال حاضر و در این برهه زمانی بغض و کینه خود را نسبت به اسلام و پیامبر به گونه های مختلفی از جمله قرآن سوزی، کاریکاتور و توهین به مقدسات اعلام می کنند و برخی از سیاست مداران که خود را حامی حقوق بشر می دانند از این‌گونه حرکات به بهانه آزادی بیان حمایت می کنند و عملا با اسلام و آنچه که نماد اسلام است در افتاده اند.

آیت‌الله مصطفی محامی تاکید کرد: همه آحاد مردم باید در مقابل اینگونه حرکات دشمن هوشیار باشند و با وحدت و انسجام بیش از پیش در مقابل ترفند های دشمن ایستادگی کنند.

وی با تبریک و گرامیداشت هفته وحدت تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) الگوی بسیار خوبی برای برای همه آحاد مردم جامعه است، و علما و روحانیون وارثان پیامبر (ص) هستند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان بیان داشت: نیاز است تا همانند پیامبر اکرم(ص) علما و روحانیون برای آسیب شناسی جامعه اسلامی دوره گردی داشته باشند تا بتوانند، آسیب ها و مریضی ها را تشخیص دهند.

وی ادامه داد: حضرت محمد(ص) همانند یک طبیب در صدد شناسایی مشکلات مردم و درمان آن بود و ارائه راهکار برای رفع آسیب ها با آماده سازی ابزار و زمینه لازم از وظایف علماست و باید مانند پیامبر(ص) نقش آفرین باشیم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با بیان اینکه باید در جهت ارتقای بینش و رشد علمی و دانش مردم تلاش کنیم، خاطر نشان کرد: تلاش برای نجات از غفلت و بهبود معیشت مردم نیز از دیگر وظایف علما به شمار می آید

امام جمعه زاهدان اضافه کرد: ما در برابر مردم و نظام اسلامی مسئول هستیم وباید در راستای هدایت و تحقق مطالبات به حق مردم تلاش کنیم.

وی گفت: ما باید نهایت تلاش خود را به کار گیریم تا هم حق مردم و هم حق نظام به خوبی و بدون افراط و تفریط رعایت شود.

آیت‌الله محامی افزود: دشمن در تلاش است تا به هر نحو و ابزاری به کشور ما آسیب بزند و به تعبیر مقام‌معظم رهبری دشمن در برابر ما آرایش جنگی گرفته و در تمامی زمینه ها به خصوص در زمینه فرهنگی دست به شبیخون زده و نهایت تلاش خود را برای ایجاد تفرقه و ایجاد نزاع و درگیری میان کشورهای اسلامی را به کار گرفته و با برنامه ریزی های مختلف این موضوع را دنبال می کند.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تلاش ما برای مقابله با دشمن و اقداماتش، یک تاکتیک مقطعی نیست و یک دستور قرآنی استراتژیک است و همانطور که خداوند در قرآن فرموده اختلاف عامل ایجاد سستی می شود و همه آحاد مردم با هر نوع گرایش فکری نیازمند همبستگی و اتحاد هستند و اگر به این وحدت خدشه ای وارد شود  به مانند کِشتی است که سوراخ شده و همه با هم غرق می‌شوند.

وی در پایان تاکید کرد: دشمن نمی‌تواند کینه خود را نسبت به اسلام پنهان کند و حاصل این کینه توزی ها توهین به مقدسات، آتش کشیدن قران و اهانت به پیامبر اسلام(ص) است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما