9

3

8

6

4

5

7
1399/8/7 چهارشنبه نشست طلاب حوزه های علمیه شهرستان ایرانشهر نشست طلاب حوزه های علمیه شهرستان ایرانشهر به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و باهمکاری حوزه علمیه امیرالمومنین حضرت امام علی (ع) ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این نشست بمناسبت فرارسیدن اعیاد ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و فرزند پاکشان حضرت امام جعفر صادق (ع) در محل سالن اجتماعات حوزه علمیه امام علی (ع) برگزار گردید.

در این نشست آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین بزمانی امام جمعه شهرستان ایرانشهر، حجت الاسلام والمسلمین میرخانی سرپرست دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و جمعی از طلاب حوزه های علمیه خواهر و برادر شهرستان ایرانشهر حضور داشتند.

آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در این نشست صمیمی ضمن عرض تبریک فرارسیدن هفته وحدت و میلاد پر خیر و برکت نبی مکرم اسلام (ص) اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) اوضاع جامعه را رصد می‌کرد و بعد از پیدا کردن جایگاه غفلت، حیرت و فتنه نقش هدایت گری را ایفا می کرد و رسالت یک روحانی و مبلغ در جامعه همین است. 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در جمع طلاب و روحانیون حوزه های علمیه ایرانشهر تصریح کرد: حوزه های علمیه مشعل های هدایت در جامعه هستند و هرچند بتوانیم در جهت پشتیبانی از آن ها گام برداریم و وظیفه ماست و اقدام موثری خواهد بود.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: اگر ما علما و روحانیون در مسیر پیامبران قرار داریم باید بتوانیم رسالت انبیاء را بر دوش کشیم و مسیر پیامبر اکرم(ص) را دنبال کنیم.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی یادآور شد: پیامبر برای درمان مریضی های روحی همچون یک طبیب در اوج دغدغه مندی و دلسوزی برای مردم بود و همین عامل باعث می شد که منتظر نبود  کسی به او مراجعه کند بلکه خودش می رفت و در جامعه نیاز سنجی می‌کرد و البته باید توجه داشت که در این جهت نیازمند همه ابزارهای هدایتگری هستیم و این ابزار شامل علم، فهم و بینش است تا بتوانیم مسیر درست را خوب تشخیص دهیم. 
آیت‌الله محامی عنوان داشت: علاوه بر دانش به بصیرت نیز نیازمندیم و انواع و اقسام مهارتها را نیز باید داشته باشیم و این دانش های مهارتی ابزار کار ما هستند. 
وی با اشاره به این که وجود روحانی هر جا که باشد پرتو افشانی می کند، ادامه داد: یک روحانی با معنویت در دل های کور مؤثر است و اگر دلبسته دنیا باشیم نمی توانیم موفق عمل کنیم. 
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان بیان داشت: پیامبر اکرم(ص) اوضاع جامعه را رصد می‌کرد و بعد از پیدا کردن جایگاه غفلت، حیرت و فتنه نقش هدایت گری را ایفا می کرد و رسالت یک روحانی همین است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما