محامی
1399/2/8 دوشنبه نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان: دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور باید الگوی موفق مشترک شیعه و سنی شود نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور باید به الگوی موفق مشترک شیعه و اهل سنت در زمینه اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار رئیس جدید دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور، ضمن تبریک انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین بنافی، اظهار کرد: نیاز به یک دفترتبلیغات اسلامی جامع در استان سیستان و بلوچستان احساس می‌شود که نقشی همچون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را بتواند در این خطه پهناور ایفا کند.

وی بیان کرد: حضور شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان ایجاب می‌کند که دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور فعالیت ویژه‌‌‌‌‌تری را برای طلاب شیعه و سنی در دستور کار داشته باشد.

وی تاکید کرد: تثبیت پایه‌های اعتقادی؛ ورزیده‌تر شدن در دفاع از مبانی اعتقادی؛ تقویت تعامل مثبت با مذاهب دیگر؛ تبیین مبانی تقریب مذاهب و مسائل مرتبط از جمله مواردی است که باید در این استان پهناور بیش از سایر استان‌ها به آنها پرداخته شود.

امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: با توجه به وجود حوزه‌های علمیه شیعه و سنی در سطح استان، زمینه‌های کاری فراوانی برای دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق به وجود می‌آید و براین اساس باید اقدامات انجام شده در استان به الگوی موفقی برای اجرای برنامه‌های آمورشی و پژوهشی مشترک در بین مذاهب شیعه و سنی تبدیل شود.

وی تصریح کرد: برای نشاط، پویایی و رشد حوزه‌های علمیه شیعه و سنی و تقویت وحدت و انسجام، دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور بیش از سایر نهادها می‌تواند تاثیرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: باید حفظ و تقویت ارتباطات با ستاد مرکزی به گونه ای باشد تا آنان ضرورت فعالیت بیش از پیش در استان را لمس کنند.

آیت الله محامی خاطر نشان کرد: باید شناسایی نیروهای مستعد بومی منطقه و بکارگیری آنها با توجه به کادرسازی نیز در دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق نیز مورد توجه قرار گرفته و پیوند دوسویه بزرگان و اساتید حوزه علمیه قم با افراد شاخص اهل سنت استان برقرار و رفت و آمدهایی نیز صورت پذیرد تا دو طرف بیش از گذشته با هم آشنا شوند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما