1
1398/12/3 شنبه برگزاری کارگاه آموزشی فضای مجازی با هدف افزایش سواد رسانه کارگاه آموزشی فضای مجازی با هدف افزایش سواد رسانه دردفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه مبلغین خواهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین چندانی  مسئول دفتر بلوچستان سازمان فضای مجازی سراج و استاد حوزه و دانشگاه ویژه مبلغین خواهر شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین چندانی در این کارگاه آموزشی ضمن آشنایی با تهدیدات فضای مجازی و ارتقاء سواد رسانه ای در میان مبلغین تاکید کرد و گفت: ارتقا سواد رسانه ای در استفاده از فضای مجازی، تضمین کننده افزایش امنیت کاربران در استفاده از این فضا است.

مسئول دفتر بلوچستان سازمان سراج در ادامه افزود: استقبال روزافزون کاربران و گستردگی فضای مجازی در ابعاد مختلف افزایش آسیب های اجتماعی نوپدید را به همراه داشته است به همین دلیل داشتن سواد رسانه ای می تواند نقش موثری درکاهش این نوع آسیبها و استفاده نقادانه و هوشمندانه از فضای مجازی داشته باشد.

وی بیان داشت: بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار می گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید چندانی در بین مبلغین خواهر شعبه جنوب شرق اظهار داشت : دغدغه ارتقای سواد رسانه ای باید عمومی باشد والدین، فرزندان و به طور کلی خانواده ها، سازمانها، نظام های آموزشی ،دولت و… همگی در این حوزه احساس نیاز و وظیفه نمایند لذا باید مسئولانه تر از گذشته در فضای مجازی حضور یافت و به ایفای نقش پرداخت تا ضمن مصون ماندن از تأثیرات منفی احتمالی، از مزایا و اثرات مثبت آن نیز بهره گرفت.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه افزود: حوزه سایبری قدرت پنجم در دنیاست و اگر شهروندان یک جامعه از سواد رسانه ای کافی برخوردار نباشند، قطعاً نخواهند توانست در فضای سنگین رسانه ای جهان امروز مسائل و وقایع را به درستی تعبیر و تفسیر کنند و امروزه متاسفانه سواد رسانه در بین مردم بسیار کم می باشد و ما می توانیم با برگزاری جلسات آموزش سواد فضای مجازی در کاهش آسیبهای این حوزه موثر واقع شویم.

حجت الاسلام والمسلمین چندانی در پایان بیان داشت: در کنار مزایا و فرصت ها فضای مجازی، آگاهی بخشی از تهدیدات فضای مجازی می تواند نقش مهمی در فرهنگ سازی برای کاهش آسیب های فضای مجازی در جامعه شود.

در پایان این کارگاه آموزشی پنج روزه گواهی آموزشی صادر و به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما