1
1398/11/27 يكشنبه برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت روز مادر در شهرستان ایرانشهر به همت واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق، جشن ميلاد پرخيرو برکت دخت گرامي نبي مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)و روز مادر وهمچنين فرخنده ميلاد فرزند خلفش حضرت امام خميني(ره) با حضور مبلغین خواهر دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در محل حوزه علمیه زینبیه خواهران شهرستان ایرانشهر برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، در اين مراسم سرکار خانم شمس مدیر حوزه علمیه زینبیه شهرستان ایرانشهر ، ضمن تبريک ايام ميلاد با سعادت حضرت فاطمه(س)و روز مادر و همچنين فرخنده ميلاد حضرت امام خميني (ره) به خصوصيات و اخلاق و رفتار حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان الگوي بي بديل همه زنان جهان اشاره کرد وگفت : حضرت زهرا (س) در آن دوران مسئوليتي بزرگ در تحقق اهداف وبرنامه هاي اسلام داشت و با رعايت اخلاق نيکو وپسنديده يار وياور پيامبر رحمت حضرت  محمد مصطفي (ص) وبعد از ايشان اميرمومنان حضرت علي (ع) بود.
وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه میلاد حضرت زهرا(س) ویژه مبلغین خواهر بیان کرد: قوام خانواده با جایگاه مادری است و این جایگاه بسیار جایگاه والایی است.

مریم شمس در ادامه اظهار نمود: خداوند بهترین مخلوق جهان را حضرت فاطمه زهرا (س) قرار داد و ما به این نتیجه می‌ رسیم که اگر بخواهیم بهترین باشیم خدمت به خلق را سرلوحه امور خویش قرار دهیم لذا بانوان فرهیخته  و اساتید خواهر حوزه های علمیه باید مادری را سرلوحه کار خود قرار دهند و برای فرزندان خود و هم برای طلابی که تحت تعلیم و تربیت آنها قرار دارند سرمشق قرار گیرند.

وی افزود: در کلاس ها به فرهنگ و تربیت ناب اسلامی باید توجه ویژه شود و در کلاس های درس حوزه رفتار اسلامی بهترین نوع رفتار استاد با طلاب باشد چرا که مطابق حدیث امام علی (علیه السلام) علم مومنین در عمل آنها نهفته است.

شمس با اشاره به اینکه اوصاف و فضایل حضرت فاطمه زهرا (س) به قدری زیاد است که نمی‌توان بیان کرد اظهار داشت: اهمیت دادن به جنبه‌های عبادی و مسائل اعتقادی یکی از فضایل بارز حضرت زهرا (س) است که از مکتب پدر بزرگوارشان پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) فرا گرفته بود.

مدیر حوزه علمیه زینبیه گفت: ولایت‌مداری و تبعیت از همسر از دیگر خصوصیات حضرت زهرا (س) در طول زندگیش بود و جامعه اسلامی نیز به تبعیت از فاطمه زهرا (س) باید به ولایت‌مداری و اطاعت از، ولی فقیه پای‌بند باشد در غیر اینصورت جامعه گرفتار مشکلات زیادی می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد :باید تلاش شود با تکیه بر تعالیم همه معصومین و توسل به ارواح طیبه آنها، ظرفیتی در خودمان به وجود بیاوریم تا افراد موثر و تحول آفرینی همچون حضرت فاطمه زهرا(س) باشیم.

 اجرای سرود توسط گروه هنری حوزه خواهران و اهدای جوایز به برخی از مادران شرکت کننده از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما