1
1398/11/21 دوشنبه برگزاری کارگاه آموزشی سبک زندگی انقلابی در شهرستان ایرانشهر کارگاه آموزشی سبک زندگی انقلابی به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه طلاب خواهر شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق و از اساتید حوزه و دانشگاه در محل این شعبه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در این کارگاه آموزشی ابتدا به تعریفی از سبک زندگی پرداخت و اظهار داشت: سبک زندگی هر جامعه، نمادی از فرهنگ و بیانگر هویت آن جامعه به شمار می‌رود. با پیروزی انقلاب در ایران و برپایی حکومت اسلامی، سبک زندگی افراد تحت تأثیر تغییر ارزش‌ها و باورها قرار گرفت.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور سبک زندگی انقلابی را بر مبنای رعایت اصول اسلامی  دانست و گفت: قناعت، صرفه‌جویی، عدم مصرف‌گرایی، استفاده به اندازه و صحیح از نعمت‌های الهی و دوری از چشم و هم‌چشمی می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت اهداف انقلاب پس از پیروزی انقلاب داشته باشد. 

وی بیان کرد: تا زمانی که یک اراده قوی، هماهنگ و با ایمان به زندگی انقلابی و حمایت از تولیدات داخلی و تحریم کالاهای خارجی در کشور وجود نداشته باشد، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که شاهد سبک زندگی مطلوب در کشورمان باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه بهترین الگوی سبک زندگی انقلابی را علمای اعلم و مراجع تقلید دانست که زندگی بسیار ساده، بدون تکلف و تشریفات دارند و افزود:  آیت‌الله نجفی‌مرعشی با وجود وجوهات فراوانی که در اختیار داشت، کتابخانه عظیم و مایه افتخارات شیعه را پدید آورد ولی خودش در سادگی زندگی می‌کرد و بارها ایشان را در قم می دیدند که پیاده و تنها به حرم حضرت معصومه(س) می‌رفت و نماز جماعت اقامه می‌کرد و همین سادگی را نیز می‌توان در زندگی رهبر معظم انقلاب شاهد بود.

وی در ادامه افزود: دهه فجر نباید تنها صرف نمایش تظاهرات مردم و گذاشتن چند سرود انقلابی باشد، بلکه باید تحولی که انقلاب در سبک زندگی، نگاه مردم به زندگی و دنیا ایجاد کرد و همچنین دستاوردهای عظیم دیگری که انقلاب پدید آورد را به نمایش گذاشت.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب با مرور تجربه‌ی ۴۰ ساله‌ی انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است لذاگام دوم باید در چارچوب نظریه‌ی نظام انقلابی و با تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی به‌سوی تحقق آرمانِ ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) برداشته شود.

وی در پایان یادآور شد: انقلاب اسلامی در ساحتِ ایجاد خود، همچنانکه از اسلام منشأ یافته است، در عین حال متّکی به مردم بوده و از آنجا که عاملِ بقای آن همان عاملِ ایجاد کننده‌ی آن خواهد بود،لذا برخورداریِ مردم از سبکِ زندگیِ دینی و رواج ارزش‌های اخلاقیِ اسلام در جامعه به نحوی که ارزش‌هایِ اصلیِ جامعه محسوب شود، یکی از ارکانِ تداومِ انقلاب اسلامی است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما