5

3

1

2

4
1398/11/5 شنبه حضور دفتر تبلیغات اسلامی در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری و مشارکت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با حضور در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان به یاری مردم سیل زده شتافتند.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در گفت گویی در این باره اظهار داشت: وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط جنوب شرقی کشور، باعث وارد آمدن خساراتی به برخی روستاها و مناطق دیگری از این ناحیه کشورمان شده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق گفت: با جاری شدن سیل در سیستان و بلوچستان تلاش بی وقفه امدادگران و اکمک های مردمی به این منطقه از سراسر کشور گسیل شد بطوریکه تمامی امکانات امدادی کشور برای نجات و کمک‌رسانی به سیل‌زدگان این استان بسیج شده است.

وی افزود: از همان روزهای آغازین سیل در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان حضور روحانیون جهادی برای خدمت‌رسانی به سیلزدگان مشهود بود.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی بیان کرد: حدود ۱۰۰ نفر از روحانیون از استان‌های مختلف کشور به صورت گروهی و انفرادی از ابتدای سیلاب در جنوب این استان در حال خدمت به سیلزدگان می باشند.

وی با بیان اینکه روحانیت خود را از مردم و برای مردم می‌داند تصریح کرد: در مرحله اول همدردی و همراهی با مردم توسط روحانیت انجام و در مراحل بعد به کار خدمت رسانی به صورت فیزیکی و تهیه اقلام ضروری به سیلزدگان پرداختند.

رئیس شعبه جنوب شرق در ادامه به کمک های دفتر تبلیغات اسلامی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان اشاره نمود و افزود: دفتر تبلیغات اسلامی همانند سیل در استان های دیگر این بار نیز با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی و  مشارکت شعبه جنوب شرق به یاری سیل زدگان جنوب استان سیستان و بلوچستان شتافت و با تهیه اقلام مورد نیاز و ضروری و همچنین اعزام روحانیون و مبلغین بومی به این مناطق توانست سهم کوچکی در این زمینه ایفا نماید.

وی در پایان گفت: جهت حفظ وحدت اسلامی در مناطق سیل زده دیدارهایی هم با علمای اهل سنت منطقه برگزار گردید که علاوه بر همدردی، همفکری و همدلی به برخی از مشکلات آنان نیز رسیدگی وجهت حل برخی بحران هایشان با مسئولین مربوطه تدابیری اندیشیده شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما