1
1398/10/8 يكشنبه به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور؛ برگزاری درس اخلاق اسلامی ویژه طلاب درس اخلاق اسلامی به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه طلاب برادر حوزه علمیه امام علی (ع) شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین نظرزاده رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغلات اسلامی حوزه علمیه قم و با هدف، ارتباط حداکثری طلاب با اساتید و تبیین برخی از مهمترین آداب و وظایف طلبگی در ساحت های معنوی، معاشرت خانوادگی و اجتماعی در حوزه های علمیه برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین نظر زاده در این جلسه که با حضور اساتید و طلاب حوزه علمیه امام علی (ع) شهرستان ایرانشهر برگزار شد، عنوان کرد: انبیای الهی برای ارتقای رشد معنوی انسان‌ها مبعوث شدند تا به ما صفای باطن عنایت کنند، باطن انسان‌ها طیب، طاهر و نورانی شود و باب برکات را بر دل انسان‌ها باز کنند.

وی گفت: در طول تاریخ تشیع، حوزه های علمیه متناسب با شرایط دوره های تاریخی؛ عهده دار فهم، تبلیغ و اجرای دین بوده و به نشر معارف اهل بیت برای قلوب مشتاق و تشنگان حقیقت اهتمام داشته اند.

استاد اخلاق بیان کرد: هر چه صفای باطن بیشتر شود و باطن انسان مطهر تر شود، مقدار نور بیشتری بر باطن انسان می‌تابد، هر چه تزکیه و تعلیم کتاب و حکمت بیشتر شود، برکات بیشتری بر باطن وارد می‌شود و ظهور برکات به مقدار جذب نورانیت است، هر چه جذب در باطن بالاتر رود، ظهور آن از این باطن عظیم تر و عالی تر خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین نظرزاده افزود: بی تردید، دستیابی به این هدف، نیازمند تربیت نیروهای متخصص و کارآمد است. از آنجا که استاد، شاگرد و کتاب درسی سه رکن مهم در هر نظام تعلیم و تربیت است، برنامه ریزی متناسب با اهداف ونیازهای هر دوره، نیازمند وجود اساتید توانمند و تدون متون درسی متناسب با آن است.

وی در مورد جایگاه تربیت و اخلاق در اسلام گفت: اگر به این حقیقت توجه کنیم که آفرینش انسان، به منظور تکامل و رشد معنوی اوست و هدف از بعثت انبیا و به ویژه رسالت خاتم پیامبران، تکمیل فضیلت های اخلاقی و فراهم کردن زمینه این رشد و کمال است، جایگاه تربیت و اخلاق و مقصد نهایی آن آشکار می گردد.

رئیس مرکز راهبردی دفتر تبلیغات درباره اهداف تربیتی اسلام اظهار نمود: هدف تربیتی اسلام بیشتر این است که انسانی را تربیت کند که در این دنیا زندگی کند بدون اینکه کوچکترین اصطحکاک بین او و جهان هستی به وجود بیاید و به نحو کاملی بتواند از امکانات موجود استفاده کند تا بتواند آینده خود را تضمین کند، آینده ای که دیگر راه برگشتی در آن نیست و هر چه هست نتیجه تلاش انسان است.

حجت الاسلام والمسلمین نظرزاده در پایان به اخلاق از منظر اندیشه امام راحل اشاره نمود  و گفت: اخلاق برگرفته از تعالیم دین اسلام در اندیشة امام خمینی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و نقش تعیین کننده ای در تهذیب، تربیت، رشد و کمال انسان و شکل گیری جامعه اخلاقی و مطلوب دین اسلام دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما