2
1398/10/8 يكشنبه کارگاه آموزشی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ویژه طلاب و روحانیون شهرستان ایرانشهر دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را ویژه طلاب و روحانیون شهرستان ایرانشهر برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، این کارگاه آموزشی  با حضور حجت الاسلام والمسلمین نظرزاده رئیس مرکز برنامه ریزی  و نظارت های راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  در محل  شعبه جنوب شرق برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین در جمع طلاب و روحانیون شهرستان ایرانشهر اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه سال گذشته در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، به تبیین ویژگی‌های مسیر پرافتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت های راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: مقام معظم رهبری با تبیین گذشته انقلاب، دوره 40 ساله و ترسیمی روشن از آینده انقلاب، از چند جهت روحانیت را مورد خطاب قرار داده است. وقتی مخاطب این بیانیه جوانان و نخبگان هستند، تبعا روحانیون فاضل و طلاب جوان ما هم جزو مخاطبان رهبر معظم انقلاب به شمار می‌آیند.

وی افزود: در گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند یکی از موارد خطاب ایشان به طلاب و روحانیان بوده که می توانند با حضور در محافل و مجالس دینی ، اهمیت و جایگاه انقلاب در این برهه حساس کشور را برای مردم تبیین کنند و اقدام‌های انجام شده ، موفقیت‌های بزرگ انقلاب و دستاوردهای اصلی نظام را تشریح کنند.

نظر زاده تصریح نمود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به همه اقشار جامعه ارتباط دارد و باید هر کدام از ما مسوولیت خود را نسبت به آن بشناسیم و در راستای اجرای آن گام برداریم و تلاش کنیم تا این موضوع مهم به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود و برای تحقق آن نقش روحانیت باید بیشتر دیده شود. 

وی در ادامه این مبحث اضافه کرد: ایشان در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.

رئیس مرکز برنامه ریزی تصریح کرد: در واقع خاکریز اول انقلاب اسلامی در دست روحانیت تربیت شده در حوزه‌های علمیه بوده است و بر این اساس و با هدایت های حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی توانسته در مسیر اصلی خود گام بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین نظرزاده در پایان گفت: امروز نیز علما و روحانیون باید از طریق منبرها و تریبون‌هایی که در اختیار دارند، بخشی از سخنان خود را به تبیین بیانیه مهم گام دوم انقلاب اسلامی که رمز موفقیت ایران اسلامی در گام دوم این انقلاب است، اختصاص دهند و در حقیقت بهره‌گیری از ظرفیت مناسبت‌های ملی و مذهبی در راستای ایجاد گفتمان گام دوم انقلاب در سطح جامعه ضروری است و در این میان روحانیون نقش بسیار مهمی دارند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما