1
1398/10/8 يكشنبه رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی: عملیاتی کردن توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بدون در نظر گرفتن نقش زنان امکان پذیر نمی باشد کارگاه آموزشی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه طلاب خواهر شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نظر زاده رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت های راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل شعبه جنوب شرق برگزار گردید.

حجت الاسلام در ابتدای این کارگاه آموزشی به وظایف طلاب و روحانیون در قبال این بیانیه مهم اشار داشت و گفت:وظایفی هم روحانیون و طلاب در قبال این سند مهم راهبردی  دارند و باید بگوییم ما باید در اجرای این بیانیه مخاطب اصلی و بازوی مستقیم رهبری باشیم منتها قدم اول فهم بیانیه است که باید دقت بکنیم و قدم دوم اجرای آن است. 

رئیس مرکز برنامه ریزی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه اظهار داشت: جامعه روحانیت خصوصا خواهران طلبه همانطور که در به ثمر رساندن انقلاب نقش آفرینی داشته اند در ادامه مسیر تداوم آن خصوصا عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب که آرمان اصلی آن ایجاد تمدن نوین اسلامی می باشد نقش مهمی را باید ایفا خواهند نمود.

وی بیان کرد: خواهران طلبه بطور قطع یکی از کانون های اصلی و موثر در پیشبرد اهداف الهی می باشند زیرا لازمه حتمی بر پایی تمدن نوین تربیت نسلی شجاع متدین مبتکر با اعتماد به نفس و پیشرو است لذا طلاب خواهر هم در درون کانون خانواده و هم در اجتماع تاثیر بسزایی در بپا داشتن تمدن اسلامی دارند.

حجت الاسلام نظر زاده در ادامه به ویژه گی های افراد انقلاب از منظر رهبری اشاره داشت و گفت: در نگاه رهبری از جمله ویژگی های فرد انقلابی این است که متدین خردمند منضبط و باسواد باشد تربیت چنین نسلی نیازمند توجه به کرامت زن و شاخصه های زیبایی شناسانه اوست،

وی افزود: در شرایط کنونی اولا روحیه آرمان گرایی وانقلابی گری در بین طلاب خواهر باید نهادینه شود و چون زمینه هر تحول اجتماعی از حیطه باور و فکر و اندیشه ایجاد می گردد لذا تقویت تفکر جهادی در حوزه خواهران عنصری، مهم در جهت تمدن سازی است که باید در صدر اهداف حوزه علمیه باشد.

رئیس مرکز برنامه ریزی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: عملیاتی کردن توصیه های  مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بدون در نظر گرفتن نقش زنان خصوصا در حوزه های علمیه امکان پذیر نمی باشد لذا بسط اخلاق و معنویت، تسلیم ناپذیری در برابر استکبار جهانی، پرورش نهال امید و صیانت و پاسداری از انقلاب مولفه هایی است که بوسیله یک زن مومن، متدین، انقلابی و خودساخته به نسل آینده منتقل می گردد و ان شاءالله زمینه تمدن سازی نوین اسلامی را ایجاد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین نظر زاده در پایان یادآور شد: خواهران طلبه مشغول به تحصیل با انگیزه های تحول خواهانه و جهادی و پایبندی به تقوی و اخلاق در ساحت آموزش، پژوهش، تبلیغ و تربیت نیروی انسانی کارامد، توفیقات چمشمگیری داشته اند و باید در مسیر گام دوم انقلاب نیز با پرورش نهال امید در جامعه و ترویج شعایر اسلامی در بین نسل جوان تمدن ساز باشند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما