6

1

2

3

5

4
1398/10/7 شنبه برگزاری ششمین همایش بین المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت همایش بین المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت با مشارکت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، این همایش با حضور مهمانان کشوری، استانی، بین المللی، معتمدین و سران طوایف و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
در این همایش حجت الاسلام و المسلمین علی رضا بی نیاز، جانشین نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال ششمین همایش قیام تاریخی عاشورا از نگاه اهل سنت به میزبانی ایرانشهر شهر ولایت و انقلابی برگزار شد .
وی افزود: امام حسین(ع) مختص به گروه یا مذهب خاصی نیست؛ عبرت ها و درس هایی در قیام عاشورا وجود دارد که دارای صحنه های مثبت و منفی می باشد.
جانشین نماینده ولی فقیه استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: قیام عاشورا کشتی نجات همه کل بشریت و آزادگان جهان است.
وی اضافه کرد: همایش بین المللی قیام تاریخی عاشورا یک فرهنگ و گفتمان اسلامی می باشد که دارای محدودیت زمانی و مکانی نیست.
بی نیاز تصریح کرد: واقعه عاشورا شامل یک پیام، جهت یادآوری وقایع گذشته برای امت اسلامی است که به دلیل کج فهمی و بی بصیرت برخی افراد به وقوع پیوست اکثریت اهل سنت به رسول الله(ص) و اهل بیت شان محبت ویژه ای دارند.
وی با اشاره به محرومیت استان سیستان و بلوچستان و ارائه خدمات اندک به این منطقه خاطرنشان کرد: مسئولین باید به مردم خدمت حسینی و جهادی داشته باشند.
این مقام مسئول گفت: کشور ایران در سطح جهانی، دارای قدرت برتر فکری و گفتمانی برای ترویج اسلام ناب محمدی است.

در ادامه ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه همایش، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح گفت: عترت پیامبر اکرم(ص) به عنوان نماد وحدت در جهان اسلام مطرح می باشد که در بستر تاریخ همیشه رمز پیروزی و پیشرفت بوده است.
وی افزود: همایش قیام عاشورا محدود به سال 61 هجری قمری نیست بلکه یک هدف بزرگ تاریخی است که در آن جبهه حق و باطل حضور داشتند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کشوری عنوان کرد: مسلمانان با اعتقاد به قرآن، پرچم ولایت را همیشه برافراشته دارند و طبق وعده الهی منتظر ظهور ولی الله اعظم و ادامه قیام عاشورا هستند.

در ادامه این همایش دو سخنران بین المللی از کشور های لبنان و فلسطین به تبیین نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف مقاومت به سخنرانی پرداختند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما