3

1

2
1398/9/7 پنجشنبه نشست هم اندیشی طلاب پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با مشارکت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، اولین نشست هم اندیشی طلاب حوزه علمیه امام علی علیه السلام ایرانشهر پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشوراین نشست با حضور، محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان ویژه طلاب خواهر و برادر شهرستان ایرانشهر در محل حوزه امام علی (ع) این شهرستان برگزار گردید.

کردستانی در این نشست که با استقبال طلاب همراه بود به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و نقش جوانان در این سند و چشم انداز پرداخت و بر ضرورت مطالعه و تبیین مفاهیم آن تاکید نمود.

مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان گفت: در سند و چشم انداز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جوانان تنها قشری می باشند که رهبر انقلاب بیشترین توصیه ها را به آنان داشته است لذا آغاز و پایان این سند با جوانان می باشد.

وی گفت: جوانان و تمدن سازی ضرورت آینده انقلاب است و جان مایه بیانیه رهبر انقلاب، توجه به جوانان برای تمدن سازی بوده است. لذا راهبرد رهبری در چهل سالگی و  توقع بلوغ و طی مسیر رشد و کمال یکی از مسائل قابل توجه در گام دوم انقلاب است.

کردستانی به انقلابی ماندن حوزه ها اشاره کرد و اظهار داشت: حوزه های علمیه باید نیروهای انقلابی تربیت نمایند لذا اگر حوزه ها به دنبال تربیت طلاب انقلابی نباشند در آینده نظام اسلامی با مشکل مواجه خواهد شد پس طلاب، روحانیون و حوزه های علیمه باید بیشترین مطالعه را در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند زیرا مقام معظم رهبری در این سند صراط مستقیم را به همه نشان داده اند.

وی با بیان اینکه مبدا انقلاب اسلامی از حوزه های علمیه بود و یک مرجع تقلید که مورد قبول امت اسلامی بود، انقلاب را رهبری کرد افزود : با نگاهی به موفیقت های کسب شده که بسیاری به برکت انقلاب اسلامی و هدایت های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب طی شد ، می توان در چهل سال دوم بسیاری از کاستی های موجود را با بسیج تمام ظرفیت ها و امکانات در راستای تحقق آرمان های والای انقلاب اسلامی جبران کرد.

محمود دولت کردستانی انقلاب اسلامی را زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی به عنوان تنها انقلاب دینی بین انقلاب های موجود جهان توانست نظم نوینی را در جامعه حاکم سازد و تغییرات اساسی و بنیادینی را در حوزه های مختلف رقم بزند پس طبیعی است با توجه به ماهیت دینی و شیعی انقلاب اسلامی، یکی از حوزه های بسیار مهمی که مورد توجه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قرار گرفته و حتی هدف گذاری و برنامه ریزی معطوف به آینده بر اساس آن شکل گرفت آموزه های مهدویت و ظهور منجی عالم بشریت امام زمان (عج) باشد.

مدیرکل صدا وسیمای استان سیستان وبلوچستان اظهار داشت: به فرموده امام خمینی (ره) يكي از ابعاد مهم زمينه‌سازی برای تشكيل حكومت جهانی مهدوی، محافظت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و تلاش در جهت تداوم آن تا عصر ظهور است و ما با برداشتن گام انقلاب اسلامی قدم در این مسیر گذاشته ایم و تا تحقق تمدن اسلامی با رهبری مقام معظم رهبری راه های زیادی داریم که این مسیر و راه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبیین شده است.

کردستانی در پایان گفت: ترویج ارزش‌های انقلاب‌اسلامی ، توجه به نسل جوان و خانواده از اساسی‌ترین موضوع‌هایی است که باید روحانیان و طلاب برای تحقق آن تلاش کنند لذا روحانیان و طلاب از فرصت منابر و محافل دینی برای تبیین دیدگاه‌های مقام معظم رهبری مدظله العالی در راستای اجرای گام دوم انقلاب استفاده نمایند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما