1
1398/9/7 پنجشنبه برگزاری کارگاه آموزشی اخلاق اسلامی در زاهدان کارگاه آموزشی اخلاق اسلامی به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه اساتید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، این کارگاه آموزشی با حضور و سخنرانی دکتر روحی از اساتید نخبه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران در محل سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

دکتر روحی در این کارگاه که با محوریت دین و اخلاق اسلامی برگزار شد اظهار داشت: در سبک زندگی اسلامی، کار و خدمت به مردم، نه امری مادّی، بلکه عبادتی بزرگ به حساب می آید و اخلاق نیز ، جزء پایه های هر جامعه می باشد، لذا انسان ها در بعد فردی و شخصیتی دارای ویژگی های خاص اخلاقی هستند که پندار، گفتار و رفتار آنها را شکل می دهد.

وی در این کارگاه با توصیه به صبر و تحمل تصریح کرد: مهمترین عامل در برخورد و تعامل با دانشجویان در دانشگاه ها صبر و تحمل در برابر برخوردهای ناشایست, انتظارات نابجا، ظاهر و سبک پوشش های نادرست می باشد و این عامل می تواند کمک شایانی به پیشبرد اهداف عالیه دانشکده های کشور بنماید.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: :با در نظر گرفتن مبانی نظری اخلاق اداری و حرفه ای به ویژه بر اساس مفاهیم اسلام ،آموزه های دینی جایگاه کار در اسلام  و مسئولیت اخلاقی مهمترین مقوله ای است که مد نظر می باشد

استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از موانع رشد اخلاق اسلامی سازمانها، تصور ناقص مدیران آن سازمانها از هویت اخلاق اسلامی و حرفه‌ای است لذا نقد تصور خویش از این امر محتاج تحلیل مفاهیم متعددی چون اخلاق، اخلاق اسلامی و خلاق حرفه‌ای سازمان دانشگاه است.

دکتر روحی در پایان به ضرورت و اهمیت اخلاق حرفه ای و مشی استادی با توجه به تغییر و تحولات اجتماعی که امروزه در جامعه به وقوع پیوسته و حفظ حریم ها وحرمت هایی که پیوسته مورد توجه جامعه دانشگاهی است ونیز نکات ارزشمند و سودمند دیگری را نیز مطالبی بیان نمود.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما