1
1398/9/7 پنجشنبه برگزاری کارگاه آموزشی تقریب مذاهب اسلامی ویژه فرهنگیان شهرستان ایرانشهر کارگاه آموزشی تقریب مذاهب اسلامی به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش ایرانشهر ویژه فرهنگیان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور روحی از اساتید برجسته دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران در محل سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش ایرانشهر برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی که با هدف بالا بردن سطح آگاهی های معلمین و فرهنگیان برگزار شد به موضوعات وحدت و مسائل تقریب مذاهب پرداخته شد.

روحی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پر خیر و برکت پیامبر گرامی اسلام (ص) و فرزند بزرگوارشان امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت سمبلی برای وحدت و یکپارچگی میان مسلمانان منطقه و علی الخصوص شهر ایرانشهر شده است.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم بیش‌از ۵۰ آیه اشاره به وحدت دارد گفت: این میزان تکرار و تاکید در قرآن نشان از اهمیت این موضوع و توجه آن در میان مسلمانان دارد لذا  دعوت به وحدت یک توصیه نیست بلکه یک تکلیف است که باید به درستی انجام شود.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح نمود: دشمنان وحدت مسلمانان دقیقاً بر خلاف آیات قرآنی و روایات نبوی و سیره اصحاب و مسلمین و حکم عقل، قدم برداشته و عبادت را بر طبق خواست و میل خودشان طوری تفسیر کرده اند که نه تنها راه و طریق به سوی اسلام را مسدود نموده اند، بلکه خط بطلان بر دین مبین اسلام کشیده و امکان مسلمان شدن را از هر کسی گرفته اند.

وی در ادامه به تاکید امام راحل بر حفظ وحدت جهانی اشاره نمود و گفت: وحدت جهان اسلام از دغدغه های همیشگی امام راحل بود که در طول زندگی سیاسی خود همواره بر این موضوع تاکید داشتند و لحظه ای از این مهم غفلت نکرده اند.

روحی در پایان افزود: شهرستان ایرانشهر همیشه بر حفظ وحدت مورد تاکید امام و رهبری بوده است به شکلی که بعد از انقلاب نیز اولین نماینده امام راحل که مقام معظم رهبری بوده اند به این منطقه سفر مجدد داشتند و بر حفظ وحدت میان شیعه و سنی تاکید نمودند و خوشبختانه این منطقه همیشه در این مهم سربلند بوده و وحدت خوبی داشته است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما