1
1398/8/20 دوشنبه برگزاری دوره آموزشی رضایت زناشویی و تحکیم خانواده در شهرستان دلگان دوره آموزشی رضایت زناشویی و تحکیم خانواده به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه روحانیون سطح دو به بالای شهرستان دلگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این دوره آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر عابدینی از اساتید نخبه و اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل های اداره تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه سفیران هدایت شهرستان دلگان برگزار گردید.

در این دوره آموزشی دو روزه که بصورت فشرده برگزار گردید به مباحثی از قبیل: مهارت های ارتباطی، مهارت های همسرداری، مهارت های لازم زندگی مشترک،  شناخت معیارهای مناسب انتخاب همسر و شناخت آسیب های اجتماعی پرداخته شد.

حجت السلام والمسلمین دکتر عابدینی در ابتدای این دوره اظهار داشت: ازدواج مبنای شکل‌گیری خانواده است که خود جزء مهم‌ترین اتفاقاتی است که در طی زندگی فرد رخ می‌دهد همچنین ازدواج یعنی پیوند زندگی مشترک دو فرد با حفظ استقلال نسبی هر یک در جهت تکامل شخصیت طرفین و پیوند زناشویی به‌عنوان پیچیده‌ترین نوع روابط انسانی واجد چنان توان بالقوه‌ای در آزادسازی احساسات است که در کم‌تر روابط بین فردی دیگر می‌توان نظیرآن را یافت.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی باید خود به عنوان یک مربی در محیط اجتماعی حاضر و به تبیین تحکیم خانواده و ارزش‌های اجتماعی بپردازند، خاطرنشان کرد: در جامعه امروز هیچکس مصون از آسیب نیست و باید با مسلح  شدن به مهارت‌های زندگی، تحکیم خانواده و تبیین آن در خانواده نسبت به آسیب‌ها مصون ماند.

وی همچنین با اشاره به تغییر سبک زندگی با توجه به رشد تکنولوژی‌های ارتباطی در جامعه امروز، یادآور شد: اگر قادر به حذف تکنولوژی نیستیم پس باید با افزایش مهارت‌های زندگی آسیب‌های آن را کنترل کنیم و این آموزش باید در جامعه فراگیر شود.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در ادامه افزود:  بهبود و ارتقای مناسبات و روابط عاطفی، گسترش پیوندهای اجتماعی، بهبود سبک فرزندپروری، گسترش فرصت‌های رشد و شکوفایی، تقویت بنیه اقتصادی، هدایت و اعتلای سبک زندگی، ارتقای بهداشت روان، هدایت و اعتلای الگوهای نقشی اعضای خانواده و توانمندسازی برای پیشگیری از ‌آسیب‌های اجتماعی در خانواده جزو کارکردهای مادران و زنان در تحکیم بنیان خانواده است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اولیاء الهی برای رسیدن به آرامش راهکارهایی ارائه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید «وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً» یعنی مهم‌ترین عامل ایجاد آرامش در زندگی عشق است؛ عشقی که بر اساس ایمان و محبت باشد و اگر تمام امکانات زندگی فراهم باشد، ولی عشق، محبت، مودت و صمیمیت نباشد، آرامش فراهم نمی‌شود.


وی در پایان با اشاره به لزوم مدیریت صحیح و عقلانی مرد در روابط بین خانواده خود و همسرش، اظهار داشت: هر کس جایگاه خود را دارد و از این رو محبت را باید عادلانه و منصفانه به همسر، خواهر و مادر ابراز کرد؛ بنابراین ضرورت دارد که برای حفظ آرامش و تداوم مهر و محبت در روابط زناشویی، از هرگونه مسئله‌ای که باعث ایجاد تنش ‌شود، به شدت پرهیز کرد.

لازم به ذکر است که این دوره آموزشی  از سری برنامه های قطب اخلاق ، خانواده و سبک زندگی می باشد که در شهرستان دلگان برگزار و در آینده نزدیک در شهرهای زاهدان و زابل نیز برگزار خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما