1
1398/8/18 شنبه برگزاری کارگاه شخصیت شناسی حضرت امام حسن عسکری علیه السلام واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشوربمناسبت فرارسیدن ایام شهادت یازدهمین پیشوای شیعیان جهان کارگاه شخصیت شناسی حضرت امام حسن عسکری علیه السلام را ویژه طلاب خواهر حوزه علمیه زینبیه شهرستان ایرانشهر برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در محل کلاس های آموزشی این شعبه برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در این کارگاه آموزشی  یک روزه به بیان مباحثی همچون شناخت ابعاد مختلف شخصیت امام حسن عسکری(ع) و سیره تربیتی آن حضرت، بررسی علل و عوامل فشارهای حکومت عباسی بر امام، نقش امام عسکری(ع) در تفسیر آیات الهی قرآن کریم، آماده‌سازی شیعیان برای تحمل دوران انتظار در سیره امام و معرفی حضرت مهدی(عج) پرداختند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور درباره ولادت و شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار داشت: امام حسن عسکری (ع) یازدهمین امام و حجت خدا هستند که در سال 232 هجری در 10 ربیع الثانی دیده به جهان گشودند 28 سال عمر ایشان بود، شش سال امامت کردند و هشتم ربیع الاول سال 260 هجری در سامرا به شهادت رسیدند.

وی افزود: هر چقدر ائمه ما به مقطع ولادت حضرت مهدی(ع) نزدیک می شدند، حلقه محاصره دشمن بیشتر می شد. دوره امامت امام حسن عسکری(ع) نقطه اوج فشار و تنگناهای حلقه محاصره دشمن بود. مقطعی که به لحاظ شدت دشمنی و توطئه نسبت به زمان ائمه دیگر بی سابقه بوده است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام حسن عسکری (ع) در میان ائمه کمترین دوران امامت را داشتند و هیچ امامی به اندازه ایشان تحت نظر و در محاصره نبوده است. مدت امامت ایشان ۶ سال است. ایشان در سن ۲۲ سالگی به امامت رسیدند و در ۲۸ سالگی به فیض شهادت نائل آمدند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در ادامه این بحث افزود: امام حسن عسکری (ع) در سامرّا آن چنان تحت نظر بودند که حتی حج هم نتوانستند بروند. ایشان پدر امامی است که ائمه در طول ۲۵۰ سال و ۲۳ سال قبل از آن، پیامبر و سالها قبل تر، انبیای الهی از آمدنش خبر داده اند. او پدر امامی است که مصلح کل است و قرار است حکومت واحد تشکیل دهد و ظلم را ریشه کن کند.

 حجت الاسلام والمسلمین خلیلی درباره سیرت امام حسن عسگری (ع) بیان داشت: امام حسن عسگری (ع ) بیانی شیرین و جذاب و شخصیتی الهی، باشکوه و وقار و مفسری بی نظیر برای قرآن مجید بود . راه مستقیم عترت و شیوه صحیح تفسیر قرآن را به مردم و به ویژه برای اصحاب بزرگوارش در ایام عمر کوتاه خود روشن کرد .

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما