1
1398/8/11 شنبه بمناسبت هفته وقف صورت گرفت؛ جلسه مشترک رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق با رئیس اداره اوقاف شهرستان ایرانشهر در جهت همکاری های مشترک و بمناسبت فرارسیدن هفته وقف جلسه مشترکی میان حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق و جواد ملاشاهی رئیس اداره اوقاف شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس این شعبه ضمن تبریک هفته وقف در این دیدار اظهار داشت: وقف، این امر حسنه سنتی دینی برجای مانده از قدیم  می باشد که متأسفانه به دلیل برخی مسائل در سال های اخیر این سنت حسنه کم رنگ شده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در این دیدار خواستار بررسی دلایل کم رنگ شدن سنت وقف توسط متولیان شد و اظهار نمود: شاید یکی از دلایل کمرنگی این مهم، تبلیغ کم در میان مردم باشد که دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق این آمادگی را دارد که در زمینه تبلیغ و آموزش این سنت حسنه اقداماتی را انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در ادامه افزود: با توجه به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سال رونق تولید، میطلبد سرمایه های عظیم وقف با رعایت همه جوانب آن و اهداف واقفان در فعالیت های تولیدی و خدماتی قرار گیرد تا باعث تسریع در رشد، توسعه و استقلال اقتصادی کشور شود.

وی گفت: در جامعه اسلامی افراد نیکوکار و خیری در هستند که هر کجا کمبودی و مشکلی احساس کنند با وقف قسمتی از املاک و دارایی های خود این کمبودها را برطرف می کنند و ما باید قدردان آنان باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی فاصله گرفتن جوانان و نسل امروز را از مسائل و موضوعات وقف در جامعه، یکی از مشکلات دانست و گفت: امروزه مشکلات اقتصادی جامعه باعث شده است که نسل جوان ما از این سنت حسنه و نیکو فاصله بگیرند لذا باید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد تا اصول وقف برای جوانان بازگو شود.

در ادامه این دیدار جواد ملاشاهي رئیس اداره اوقاف شهرستان ایرانشهرضمن تشکر از حمایت های دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در جهت اجرای سیاست های این اداره، گفت: وقف مي تواند در بسط عدالت نقش مهمي ايفا كند و اگر بتوانيم وقف را همانند گذشته ترويج كنيم مي توانيم بسياري از ناهنجاري ها را نيز سامان دهيم.
رئیس اداره اوقاف شهرستان ایرانشهر بيان كرد: با توجه به اعتقادات و باورهاي ديني قوي مردم وقف هاي صورت گرفته به امور مذهبي و ديني از جمله ساخت مسجد، خانه عالم و دارالقران اختصاص دارد لذا با توجه به وجود نيازهاي مختلف در جامعه واقفین گرامی باید وقف هاي خودشان را به نيازهای دیگر نیز اختصاص دهند.
وي با اشاره به اينكه بايد بتوانيم موقوفات را به سمت مشاركت هاي مردمي پيش ببريم اظهار داشت: براي فرهنگ سازي اين مهم بايد رسانه ها، روحانيون تشيع و تسنن، مبلغان و اساتيد دانشگاه كمك كنند.
ملاشاهي بيان كرد: مردم بايد بدانند كه وقف ماليست كه ماندگاري اش تا ابد و پايان ناپذير است.
وي در پایان تصريح نمود: از مهمترين كاركردهاي وقف مي توان به فقرزدايي از جامعه، توليد و ساختن آينده اشاره كرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما