1

5

3

2

4
1398/7/15 دوشنبه آیین افتتاح ساختمان جدید حوزه علمیه امام علی (علیه السلام) ایرانشهر آیین افتتاح ساختمان جدید حوزه علمیه امام علی (ع) شهرستان ایرانشهر با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این مراسم با حضور آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین ابطحی امام جمعه شهرستان ایرانشهر، حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، طلاب و روحانیون و مسئولین شهرستان در محل حوزه امام علی (ع) شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.

آیت الله محامی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در این مراسم ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به طلاب و اساتید حوزه علمیه اظهار داشت: سال تحصیلی جدید معطر به فضای اربعین حسینی است که می طلبد به همین مناسبت روحیه جهاد، ایثار و شهادت را در وجودمان تقویت و تثبیت نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: برای بنده حضور در ایرانشهر و بودن در میان طلاب این شهرستان تجدید کننده خاطرات گذشته است امیدواریم ساختمان جدید که با عنایات رهبری و زحمات بنیاد برکت و مسئولین حوزه علمیه امیرالمومنین علیه السلام افتتاح گردیده است با برکت و پر رونق باشد.

آیت الله محامی خطاب به طلاب و اساتید حاضر در جلسه اظهار داشت: نعمت بودن در حوزه علمیه و خدمت در دستگاه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، توفیق بزرگی است که باید قدردان آن باشیم.

وی افزود: کارهای حوزوی از جهات مختلف دارای اهمیت است؛ به عنوان مثال در حوزه علمیه تنوع کاری به جهت تدریس، تبلیغ، تهذیب و تحقیق، بسیار زیاد است و عمر طلبه را به جهت سر و کار داشتن با قرآن‌کریم و سنت نبوی با برکت می گرداند.

آیت الله محامی افزود: هدف حوزه های علمیه و طلاب تبلیغ دین، فهم درست از آن و دفاع از ارزش‌های شریعت می باشد و ثمره آن تربیت کادر دینی می‌باشد و این شرافت را برای طلبه به همراه می‌آورد که منتسب به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می گردد؛ به همین منظور می بایست مراقب اهداف و نیات خود باشیم تا پاکی و خلوص نیت هایمان به مرور زمان دستخوش دگرگونی نگردد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان افزود: حال که متوجه شدیم کار ما در حوزه طلبگی بسیار مهم است وظیفه و مسئولیت ما نیز به مراتب سنگین می‌شود به همین منظور می بایست شناخت، هدف، اعتقاد و راه و رسم طلبگی را به خوبی بیاموزیم و با بینش پا به این عرصه بگذاریم.

 وی خاطرنشان کرد: انگیزه الهی و قصد قربت و معنویت، شاخصه‌هایی است که اگر در کار طلبه نباشد‌ محصل علوم دینی را در پیچ و خم مشکلات مورد هجمه و فشار قرار می‌دهد؛ به همین منظور طلبه باید همت بلند و تلاش شبانه‌روزی و حرکت جهادی در عرصه های مختلف و حوزوی را در دستور کار خود قرار دهد و متناسب با استعداد و ذوق خود و نیاز جامعه اقدام کند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما