1
1398/7/13 شنبه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور: ضرورت بالابردن سطح سواد رسانه ای و آگاهی های طلاب و روحانیون کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی با حضور طلاب و روحانیون شهرستان ایرانشهر در محل کلاس های آموزشی فتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس این شعبه پیش از آغاز این کارگاه آموزشی در جمع طلاب و روحانیون اظهار داشت: تحولات چند روز گذشته عراق آنهم در آستانه اربعین سبب بروز برخی نگرانی‌ها در میان مردم عراق و حتی مردم و فعالین فرهنگی ایران در آستانه اربعین شده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور گفت: اغتشاشات و اعتراضات در چند سال گذشته در عراق مساله جدیدی نیست و عراق شاهد اعتراضات بدتر از این نیز در گذشته و برخی نقاط خود بوده است اما این نا آرامی های در آستانه اربعین از پیش تعین شده است.

حجت الاسلام والمسلمی خلیلی تصریح نمود: اعتراضات در کشور عراق بخاط وضعیت بد اقتصادی و اجتماعی آغاز شد اما به تدریج به برخی اقدامات ساختارشکنانه و مخرب از سوی عناصر مشکوک متمایل شده است که همین امر سبب می شود که در ایام اربعین زائرین ایرانی از هوشیاری بالایی برخوردار باشند.

وی پیش از آغاز کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی بیان کرد: تبلیغات رسانه ای دشمنان بر ضد محور مقاومت در منطقه میطلبد که سطح سواد رسانه ای و آگاهی های طلاب و روحانیون در جهت روشنگری در این زمینه ها بالا باشد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در ادامه یادآور شد: در زمان فتنه ها و ناآرامی ها باید گوش و چشم ما به ولی فقیه جامعه باشد و لحظه ای از بیانات پرمحتوای رهبر معظم انقلاب غافل نباشیم تا دچار سردرگمی نشویم.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی درباره اجتماع  عظیم اربعین اظهار داشت: حضور در اجتماع بزرگ اربعین حسینی نشان دهنده وحدت عظیم دنیای اسلام و مانور بزرگ جهان تشیع در برابر جهان کفر است لذا بسیاری از دشمنان به ویژه آل سعود، آمریکا، اسرائیل غاصب دست به هرکاری می زنند که مراسم باشکوه اربعین حسینی برگزار نشود یا از امنیت آن کاسته شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در پایان گفت: وظیفه روحانیت روشنگری همراه با حفظ وحدت در مقابل فتنه ها و جریانات مشکوک بوجود آمده در جامعه می باشد لذا توصیه می کنیم روحانیون و طلابی که در مناطق مشترک به تبلیغ مشغول می باشند همواره از سطح بالای سواد رسانه ای برخوردار باشند و این مهم هم با شرکت در کارگاه آموزشی مانند آسیب شناسی فضای مجازی به دست خواهد آمد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما