1
1398/7/13 شنبه برگزاری کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی ویژه طلاب خواهر شهرستان ایرانشهر واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی را ویژه طلاب خواهر شهرستان ایرانشهر برگزار نمود

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه یک روزه با حضور دکتر سید حسن هانی قائم مقام مدیرکل توسعه و فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل حوزه علمیه زینبیه سلام الله علیها برگزار شد.

دکتر سید حسن هانی در این کارگاه آموزشی به مباحثی از قبیل: راهبردهای فضای مجازی کشور، سواد رسانه و سیاست های امنیت فضای مجازی پرداخت.

قائم مقام مدیرکل توسعه فناورب اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم درباره فرصت فضای مجازی برای کشور اظهار داشت:  شکل‌گیری فضای مجازی برای انقلاب اسلامی که انگیزه تمدن‌سازی و جهانی شدن دارد، یک فرصت طلایی است و به بیان دیگر،شکسته‌شدن مرز‌های فیزیکی و کمرنگ شدن نظم دولت- ملت بیش از آنکه برای انقلاب اسلامی تهدید باشد، فرصت است و روح تازه‌ای را به حرکت جهانی انقلاب اسلامی می‌بخشد.

وی گفت: امروز فضای مجازی به مهم‌ترین ابزار جنگ فرهنگی و حتی سیاسی، اقتصادی و امنیتی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است و در واقع، وقتی از فضای مجازی صحبت می‌کنیم، با یک شرایط معمولی روبرو نیستیم بطوریکه جمهوری اسلامی ایران از این جهت با کمتر کشوری قابل مقایسه است و هجمه دشمنان در فضای مجازی بر علیه کشور ما بسیار زیاد است.

دکتر سیدحسن هانی در ادامه به مبحث سواد رسانه پرداخت و گفت: حضور در فضای مجازی باید با تفکر انتقادی همراه باشد ولی این به مثابه رسانه هراسی نیست، بلکه باید با آگاهی و سواد رسانه ایکافی وارد فاز استفاده و یا حتی عدم بهره گیری از فضای مجازی و رسانه ها شد.

وی در ادامه به آثار مثبت این فضا اشاره نمود و گفت: آثار مثبت فضای مجازی از این قبیل است و آن سهولت در دسترسی به خدمات، اطلاعات، افراد پاسخگویی به نیازها، آنی و تعاملی بودن، فرامرزی بودن و حذف محدودیتهای مکانی و زمانی، شخصی سازی روز افزون آنها، کمک به حوزه کسب و کار دیجیتال و فعالیت استارت آپها، امکان دسترسی آنلاین به امکانات و خدمات به ویژه خدمات آموزشی است.

دکتر هانی در پایان یادآور شد: امنيت يکي از دغدغه هاي اصلي انسان ها بوده است، امروزه با گسترش اينترنت و فضاهاي شبکه اي در کشورمان لزوم امنيت براي فعاليت در اين فضاهاي مجازي بيش از پيش احساس مي شود لذا از اين رو با به كارگيري روش ها و راه کار هاي مختلف براي پيشگيري از نفوذ داده هاي مخرب و مضر در شبكه های مجازی می توان مقداری از امنیت در این فضا را برای خود به وجود آورد. 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما