2

1
1398/7/12 جمعه برگزاری کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی در ایرانشهر کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه طلاب و روحانیون شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی یک روزه با هدف آگاه سازی و شناخت فرصتها و تهدیدات فضای مجازی با حضور سید حسن هانی (قائم مقام مدیرکل توسعه فرایندها و فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) در محل کلاس های آموزشی شعبه جنوب شرق  برگزار گردید.

دکتر هانی در این کارگاه آموزشی اظهار داشت:یکی از مسائل و موضوعات اساسی که امروزه اگر به خوبی مدیریت نشود می‏توان از آن به عنوان چالش نام برد،بحث آسیب ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است که همین امر عمدتا بهداشت روانی کودکان، نوجوانان ،جوانان، بزرگسالان و کل جامعه را خدشه دار می سازد.

سید حسن هانی گفت:همه قبل از استفاده از فضای مجازی، باید سواد رسانه خود را افزایش دهند وهوشمندانه از این فضا استفاده کنند، اگر از این فضا به طور صحیح استفاده نشود، می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی‌داشته باشد.

قائم مقام مدیرکل توسعه و فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، جوانان و نوجوانان را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران سطح آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه‌ها افزایش دهند مانع از سوء‌استفاده افراد سودجو می‌شوند.

 مدرس این کارگاه  به ضرورت شناخت خطر و آسیب‌شناسی رسانه‌ای و فضای مجازی در سه حوزه فردی، خانوادگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: این آسیب‌ها تقریبا در همه جای دنیا مشترک بوده و هر کشوری به اقتضای فرهنگ خود، راهکارهایی برای آن ارائه کرده است و خانواده های ایرانی نیز باید با مدیریت صحیح در فضای مجازی، ابعاد گسترده تاثیرگذاری در اقتصاد، فرهنگ، سلامت، امنیت  را پوشش بدهند.

وی در ادامه به برخی تهدیدات فضای مجازی اشاره نمود و گفت: رده های سنی و نوع استفاده گروه های سنی مختلف از سایت های غیر اخلاقی ، دوستیابی اینترنتی ، آثار مخرب اینترنت بر روابط خانوادگی از جمله تهدیدات فضاهای مجازی  می باشد که باید در این زمینه ها آگاه سازی های لازم صورت پذیرد.

 دکتر هانی در پایان با معرفی شبکه های اجتماعی و اهداف پشت پرده تاسیس آن ها به ارائه پیشنهادات و راهکارهایی جهت استفاده صحیح از اینگونه فضاها پرداخت.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما