5

1

3

4

2
1398/6/20 چهارشنبه برگزاری مراسم عزاداری شام غریبان حسینی (ع) در پارک شهدای گمنام شهرستان ایرانشهر مراسم شام غریبان سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یاران با وفایشان، با حضور اقشار مردم تشیع و تسنن در محل پارک شهدای گمنام شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور؛ این مراسم در شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اسدی مبلغ اعزامی از قم و ذکر مصیبت سید محمد صادق کاردان ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  با حضور حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و جمعی از مسئولین شهرستان و مردم دلباخته اهل بیت علیهم السلام در پارک شهدای گمنام شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین اسدی مبلغ اعزامی از قم، پیرامون شناخت امام حسین (ع)، اهداف قیام اباعبدالله (ع)، مصیبت هایی که در صحرای کربلا بر خاندان آن حضرت گذشت و به یاد غریبی حضرت زینب (س) به سخنرانی پرداخت.

وی درباره شناخت شخصیتی امام حسین (ع) اظهار داشت: در مورد شخصیت امام حسین(ع) ویژگی‌های برتری در مسیر زندگانی ایشان رخ داده است، زیرا زندگی ارزشمند، حماسی و اهداف عالی که ایشان داشته‌اند و همچنین نتیجه‌ای که از زندگانی امام حسین(ع) در جهان اسلام به ویژه در شیعیان به وجود آمد، یکی از جامع‌ترین اهداف انقلاب ها و حرکت‌های سیاسی در طول تاریخ بشریت محسوب می‌شود. بنابراین ایشان جایگاه ویژه‌ای در جهان اسلام دارند و اهل سنت نیز به این موضوع واقف هستند.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی درادامه گفت: امام حسین(ع) در طول مدت زندگی خویش دست از مبارزه سیاسی علیه نظام فاسد اموی برنداشتند. به همین دلیل دولت اموی به ایشان حساسیت داشت و بعد از معاویه یزید با خیال خام خود که می‌تواند این شعله‌ درخشان را خاموش کند، تصمیم به قتل امام گرفت و منجر به حماسه عاشورا و شهادت امام حسین(ع) شد.

مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان نمود: امام حسین(ع) برای قیام کربلا اهداف بزرگی داشتند که هدف اول ایشان اصلاح امت جدشان بود و هدف دیگر و اصلی آن امام امر به معروف و نهی از منکر بود لذا امام حسین (ع) در وصیت نامه‌اش خطاب به محمد حنفیّه فرمودند: هدف من از قیام امر به معروف و نهی از منکر است و درزیارتنامه‌های مربوط به امام حسین (ع) از جمله زیارت وارث می خوانیم : شهادت می‌دهم که تو "امام حسین (ع)" نماز را بپا داشتی، و زکات را پرداختی و امر به معروف و نهی ازمنکر کردی و تا هنگام شهادت از خدا و رسولش اطاعت کردی.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی از مصیبت های بعد از شهادت امام حسین (ع) سخن گفت و تصریح نمود: بعد از شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان در عصر عاشورا، مشکلات و مصیبت‌های خاندان امام، صد چندان شد. ماجراهایی اتفاق افتاد که قلم از نوشتن آن و زبان از گفتنش شرم دارد. چنان سوزناک است که اشک هر انسان آزاده‌ای را سرازیر و هر جوانمردی را بی‌تاب می‌کند.

لازم به ذکر است در این مراسم آقای سید محمد صادق کاردان به ذکر مصیبت شهدای کربلا، قرائت دعا و مرثیه‌سرایی پرداخت.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما