1
1398/5/5 شنبه برگزاری کارگاه آموزشی فن خطابه و منبر در شهر زاهدان کارگاه آموزشی فن خطابه و منبر به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ویژه طلاب و روحانیون شهر زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این دوره آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین گودرزی از اساتید نخبه و اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل حوزه علمیه امام جعفرصادق (ع) شهر زاهدان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین گودرزی در این کارگاه آموزشی 5 روزه به بحث پیرامون روش های منبر داری، فن بیان، مدیریت زمان، جایگاه تبلیغ و مبلّغ در آیات و روایات، اهمیت و جایگاه سخن و سخنوری در عصر ارتباطات، مقام و مرتبه گویندگان مذهبی در قرآن، پاسخ اشکالات مطروحه در باره سخنرانی و روش های اجرای سخنرانی پرداخت.

استاد حوزه علمیه در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: تبليغ و مبلّغ در اسلام، جايگاهى رفيعی دارند، در اهميت و ارزش تبليغ، همين بس كه قرآن کریم، اصلی ترین رسالت انبيا و مبلّغان راستين دین را ابلاغ پيامهاى خداوند به مردم مى داند.

حجت الاسلام والمسلمین گودرزی افزود: مبلّغ با تلاش تبليغى خود، سنتهاى نيكوى الهى و انسانى را در جامعه پايدار مى سازد و بدعتها و خرافات را بر مى چيند و محبّت الهى را در دل و جان انسانها مى نشاند و با حركت دادن مردم به سوي پارسايي، آنان را محبوب خداوند مي سازد؛ از اين رو پاداش زيادى نزد خدا دارد.

وی گفت: رسانه هاى متنوع و ابزارهاى ارتباطى فراوانى در دوران معاصر و در عصر ارتباطات، پا به عرصه وجود گذاشته تا انسان را در پيام رسانى يارى دهند؛ اما به هيچ وجه نتوانسته اند جاى سخن را بگیرند و يا اعتبار آن را كاهش دهند.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: خطابه از آن جهت که یک هنر و یک فن است و هنر و فن معمولا می تواند اثر اجتماعی داشته باشد و عامل اجتماعی به شمار رود، یک فکر و یک عقیده را تقویت و یا تضعیف کند، از بزرگترین عوامل اجتماعی به شمار می رود لذا هیچ هنری به اندازه هنر خطابه نمی تواند اثر اجتماعی داشته باشد.

لازم به ذکر است در اين کارگاه آموزشی پيرامون وظايفي که بر عهده يک سخنران است مباحث مختلفی ارائه شد و پژوهشگران علاوه بر دقت در به کارگيری فنون و مهارت های سخنرانی، با وظايفی که به عهده يک سخنران می باشد نيز آشنا شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما