1
1398/5/5 شنبه کارگاه آموزشی تحکیم خانواده ویژه مبلغین خواهر به همراه اهداء جهیزیه به 15 زوج جوان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با همکاری موسسه خیریه آبشار عاطفه ها کارگاه آموزشی تحکیم خانواده را همراه با اهداء جهیزیه به 15 زوج جوان که در آستانه زندگی مشترک قرار داشتند، برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالواحد بامری ( از اساتید حوزه و دانشگاه ) ویژه مبلغین خواهر دفتر تبلیغات اسلامی  در محل مسجد قمر بنی هاشم (ع) شهرستان ایرانشهربرگزار شد.

در این کارگاه آموزشی یک روزه حجت الاسلام والمسلمین بامری به سخنرانی پیرامون موضوع مبانی تحکیم خانواده و عوامل استحکام خانواده و زندگی مشترک پرداخت.

وی اظهار داشت: انسان ها همیشه به شناخت آنچه در طول زندگی با آن در ارتباط هستند نیاز دارند ومهمترین آنها خانواده می باشد که نحوه تشکیل و بقای آن نقش مهمی در سعادتمندی افراد، جوامع و ملت ها دارد لذا باید در تحکیم بنیان خانواده بسیار کوشید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر بامری افزود: دین اسلام با دقت تمام جوانب را از جمله؛ نیازهای مادی و معنوی که هم بعد شناخت و عقلانیت را در برمی گیرد، هم بعد عاطفی و رفتاری را شامل می شود در نظر گرفته است بنابراین آموزه های دین هم جامع نگر و هم واقع نگر هستند.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه، ایمان و فضیلت گرائی اعضاء خانواده، وجود عشق، مهر ومحبت میان خانواده ها، داشتن روحیه مشورت کردن، تفاهم و همکاری، وجود روحیه صبر و پایداری بین خانواده ها، رعایت اخلاق نیکو و رعایت ادب و احترام متقابل، وجود اعتماد در خانواده و پرهیز از سوء ظن و وفاداری اعضاء خانواده نسبت به یکدیگر را از مهمترین عوامل موثر در تحکیم بنیان خانواده دانست.

وی تصریح نمود: همه اعضاء خانواده بایستی یار هم در مسیر پیشرفت زندگی باشند چرا که سعادت خانواده در گرو سعادت فرد فرد آن خانواده می باشد و حسد ورزیدن آفتی در روابط خانوادگی محسوب می شود که امیر مومنان حضرت علی (ع) میفرمایند: « الحسد ینکه العیش؛ حسد زندگی را تنگ سازد».

لازم به ذکر است در پایان این کارگاه آموزشی با همکاری موسسه خیریه آبشار عاطفه ها به 15 نفر از زوج های جوان مبلغ که از لحاظ مادی مشکل داشتند اقلام ضروری زندگی اولیه اهدا گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما