2

3
1398/4/18 سه‌شنبه رابط دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در حوزه سیستان : نقش زن در جامعه ازحساس‌ترین و مؤثرترین نقش‌ها در حرکت انسان به سوی کمال است بمناسبت فرارسیدن دهه کرامت و ایام میلاد باسعادت کریمه اهل بیت (ع) همایش بانوان ولایت مدار با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، اداره تبلیغات اسلامی، موسسه بیت الزهرا (س) و شهرداری و شورای شهر شهرستان زابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این مراسم با حضور بانوان ولایی و فعالین فرهنگی در محل خانه معلم شهرستان زابل برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید قاسم هاشمی ( رابط دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در حوزه سیستان و امام جمعه موقت شهرستان زابل) اظهار داشت: نقش زن در جامعه ازحساس‌ترین، ظریف‌ترین، ماندگارترین و مؤثرترین نقش‌ها در حرکت تاریخ انسان و در مسیر بشریت به سوی کمال است.

رابط دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه سیستان گفت: یکی از عالی ترین برنامه های اسلام که این دین را سرآمد تمام ادیان قرار داده است، از بین بردن تمام بی عدالتی نسبت به زن بوده است لذا اسلام بنیان برتری طلبی های قومی، نژادی، جنسی و مالی را از میان برداشت و تمام انسان ها از مرد و زن، غنی و فقیر، عرب و عجم، سیاه و سفید، و زشت و زیبا را در یک صف قرار داد.

امام جمعه موقت شهرستان زابل بیان کرد: در غرب، زن مورد استفاده ابزاری، بی حرمتی و بی حریمی قرار می‌گیرد، برای آنکه منافع عده ای سودجو و منفعت طلب تامین شود و آن عده نیز برای اینکه زنان، به سوء استفاده از خود و ضایع شدن حق خود پی نبرند، با به کار بردن شعارهای رنگین و زیبا مثل آزادی زن آنها را فریب می‌دهند.

وی در ادامه تصریح نمود: غرب در قالب تکریم و شعارهای فریبنده و جذّاب، به زن اهانت می‌کند؛ یعنی یک برخورد منافقانه با زن دارد. از یک سو با تبلیغات گسترده و متنوّع، خود را طرفدار حقوق زن نشان می‌دهند و از گرایش‌های فمینیستی حمایت می‌کنند و در کنار اینها احکام اسلام را درباره زنان به چالش می‌کشند و اقدام به شبهه پراکنی و ایجاد سئوال و ابهام در اذهان عمومی بخصوص نسل جوان می‌نمایند تا اسلام را مخالف حقوق زن و حبس کننده زن در خانه نشان دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سید قاسم هاشمی اظهار نمود: غربی ها به گونه‌ای شخصیت زن را مورد بی حرمتی قرار می‌دهند که در تاریخ، کم نظیر است. آنها اسلام را متّهم به زورگویی نسبت به زنان در باب مسئله حجاب می‌کنند و خواستار این هستند که زنان، خودشان حجابشان را انتخاب کنند؛ اما این در حالی است که خودشان، با مَنشی زورگویانه و بی‌منطق و خصمانه در دانشگاه‌های اروپا، حجاب را از سر دختران و زنان مسلمان بر می‌دارند و حتی قانون منع حجاب و پوشش در دانشگاه‌ها و اماکن دیگر را تصویب می‌کنند.

وی در پایان گفت: عظمت زن آن است که بتواند حجب و حیا و عفاف زنانه‌ی خود را حفظ کند؛ این را بیامیزد با عزت مؤمنانه، بیامیزد با احساس تکلیف وظیفه و آن لطافت و تیزی و برندگی ایمان را هم در جای خود به کار ببرد و  این امتیازی است که خدای متعال به زن داده است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از بانوان فعال فرهنگی و اجتماعی شهرستان زابل تجلیل شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما