1
1398/4/18 سه‌شنبه برگزاری کارگاه آموزشی بررسی ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با فرارسیدن دهه کرامت و ایام میلاد باسعادت کریمه اهل بیت (ع) کارگاه آموزشی بررسی ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه معصومه (س) به همت واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جعفرپور از اساتید اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه طلاب و فعالین فرهنگی خواهر شهرستان ایرانشهر در محل کلاس های آموزشی شعبه جنوب شرق برگزار گردید.

در این کارگاه یک روزه حجت الاسلام والمسلمین جعفرپور اظهار داشت: داشتن الگوی مناسب در زندگی انسان یکی از مهمترین مسائل و مباحث می باشد و باتوجه به این مسئله جهت سعادت و شقاوت باید الگوی مناسب و کاملی را در زندگی امان در نظر بگیریم .

استاد حوزه علمیه گفت: اگر انسان ها در نوجوانی و جوانی تقوا، ایمان و حجاب و عفاف را رعایت نماید افراد با ایمان به سراغ او می آیند و زندگی موفق و خوشبختی پیدا می کند در حالیکه که ازدواج های ناموفق امروزه به دلیل داشتن الگوهای نامناسب در زندگی می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفرپور در ادامه بیان کرد: همه از طرف خدا آمده ایم و به سوی خدا برمی گردیم پس چه خوب است در این دنیا از الگوهایی مانند حضرت زهرا (س) و حضرت معصومه (س) که در ایمان، تقوا، ولایت پذیری، عفاف و حجاب و نجابت سرآمد بودند الگو برداری کنیم تا هم در دنیا و هم در آخرت موفق باشیم.

وی اظهار نمود: حضرت فاطمه معصومه (س) دارای شخصیتی رفیع و والا مقام میباشد به طوری كه ائمه طاهرین (ع) از این بانو، با جلالت و تكریم یاد كردهاند و حتی پیش از ولادت آن حضرت، بلكه پیش از ولادت پدر بزرگوارش، نام او بر لسان بعضی از ائمه علیهم السّلام آمده و از مقام والای او سخن گفتهاند.

استاد حوزه علمیه اظهار نمود: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله عليها از جهت شخصيت فردي و کمالات روحي در بين فرزندان موسي بن جعفر سلام‌الله عليها بعد از برادرش، علي بن موسی‌الرضا (ع) در والاترين رتبه جاي دارد. اين در حالي است که شيخ مفيد و ديگران فرزندان دختر امام کاظم عليه السّلام را حداقل هجده تن دانسته اند و فاطمه در بين این‌همه بانوی مکرمه سرآمد بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفرپور در پایان تصریح نمود: مادران و خواهران بزرگتر در اعمال و رفتار خود باید نمونه باشند زیرا کوچکترها با دیدن رفتارهای آنان از اخلاقیاتشان الگو برداری می کنند لذا تربیت باید عملی باشد نه زبانی و گفتاری و به فرموده قرآن کریم: مردم را به غیر زبان گفتار به اعمال و کارهای پسندیده دعوت نمائید.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما