1
1398/4/12 چهارشنبه نشست مشترک رئیس دفترتبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ایرانشهر جهت تبادل نظر و همفکری نشست مشترکی بین رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ایرانشهر برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، در این نشست که در محل دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق برگزار گردید؛ حجت الاسلام والمسلمین خلیلی (رئیس این شعبه)  با تشريح نگاه مقام معظم رهبری در خصوص اهميت احياء اين فريضه مهم، جوهره امر به معروف و نهی از منكر را تذكر لسانی دانست و از تلاش های صورت پذيرفته در ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ایرانشهر قدر دانی نمود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با اشاره به آیاتی از قرآن مجید که در خصوص فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر نازل گردیده است، گفت: بر اساس آیات قرآن کریم، مردان و زنان مومن به تعبیری سرپرست و اولیای یکدیگر قلمداد می شوند و لذا نسبت به یکدیگر وظیفه دارند تا دلسوزانه، همدیگر را از افتادن به ورطه های خطرناک نهی کنند و به سوی سعادت و کامیابی رهنمون شوند.

وی افزود: رکن مهمی که در انجام فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان روح کلی و پایه و اساس آن قلمداد می شود و معمولا مغفول می ماند، روح خیرخواهی و محبت در انجام این فریضه است.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در ادامه افزود: امروزه دشمنان با ترفندها و عملیات هایی در فضای آلوده مجازی سعی دارند که این فریضه مهم را به سمت حاشیه ببرند و مردم را از این واجب الهی دور نگه دارند به شکلی که اگر شخصی دید در جامعه منکری در حال وقوع می باشد نسبت به آن بی تفاوت عبور کند، لذا باید هوشیار بود و این دسیسه های دشمنان را خنثی نمود.

در ادامه این نشست مهندس سید جواد سجادی مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ایرانشهر با قدر دانی از تلاش های دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در خصوص احیاء این فریضه مهم الهی اظهار داشت: دوره های آموزشی شناخت و احیاء امر به معروف و نهی از منکر که در محل دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در سال گذشته برگزار گردید بسیار مفید و جامع بود لذا در صورت امکان تکرار این چنین دوره های آموزشی در شهرستان ایرانشهر ضرورت دارد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ایرانشهر از تشكيل منظم جلسات شورای امر به معروف و نهی از منكر شهرستان خبر داد  و گفت:  آموزش امر به معروف و نهی از منكر برای کارکنان ادارات و نهاد های دولتی، نشست های اعتقادی و معنوی برای كارمندان، برگزاری کارگاه آموزشی با محوريت امر به معروف و نهی از منكر با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی ويژه روحانیون، طلاب، فعالین فرهنگی جامعه  و ... از برنامه های پیش روی این ستاد  برای ارتقاء هرچه بیشتر جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان می باشد.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین خلیلی و مهندس سید جواد سجادی به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان ایرانشهرپرداختند. 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما