1
1398/4/5 چهارشنبه برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های تدریس و اردو داری در شهر زاهدان به همت اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و با همکاری سپاه استان سیستان وبلوچستان کارگاه آموزشی مهارت های تدریس و اردو داری در شهر زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه 4 روزه با حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحی از اساتید اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه روحانیون، طلاب و فعالین فرهنگی سطح استان سیستان و بلوچستان در محل مجتمع فرهنگی و آموزشی شهید عالی زاهدان برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی به منظور آموزش مهارت های لازم به مربیان فرهنگی جهت ايجاد حس شادابی و آمادگي روحی و همچنین بسترسازی مناسب برای پذيرش پيام‏های تربيتی دين مقدّس اسلام از سوی کودکان و نوجوانان در اردوها برگزار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی از اساتید نخبه و اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: موزشی آیکی از مهترین بسترهای تأثیرگذاری بر کودکان و نوجوانان، برگزاری اردو می باشد لذا اردوها يكی از بسترهای مناسب براي ايجاد ارتباط روحی و معنوی، بين مربّی و متربّی است كه لازم است به گونه شايسته‏ای از آن استفاده شود.

استاد حوزه علمیه گفت: متاسفانه بعضی از اردوها بدون برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی یا با برنامه ضعیفی اجرا می شود. همچنین جایگاه مربیان دینی و مذهبی در اداره آنها بسیار کمرنگ است. افزون بر این‌، کمبود الگوها و برنامه‌های متنوع، جذاب و اثرگذارِ قابل اجرا در طول مسیرها و محل اسکان و دسترسی نداشتن مربیان عزیز به آن برنامه‌ها، ایجاب می کند که مهارت های اردو داری مورد بحث قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی در این کارگاه آموزشی تصریح داشت: اردو باید بر مخاطبان اثرگذار باشد و آثار خوب، مثبت و ماندگار بر روی آنان بگذارد. 

وی در پایان به این موضوع اشاره داشت که: اثرگذاری‌ها در اردوها از سوی مربی باید واقعی و مثبت باشند نه کاذب و منفی؛ یعنی فرد شرکت کننده در اردو برای مثال : اگر قبلا دروغ می گفته است دروغ را کنار بگذارد و مربیان باید به شدّت مراقب باشند که شرکت کنندگان در اردو دچار آسیب‏ نشوند.

لازم به ذکر است؛ شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با مفاهیم و مطالبی از قبیل آشنایی با دستورالعمل اردویی ، برنامه ریزی فرهنگی جهت برگزاری اردو در رده های سنی مختلف، اردو و احکام دین اسلام، دانستنی های اردو، آشنایی با بازی ها و مهارت های اردویی و روانشناسی شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما