1
1398/4/5 چهارشنبه برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های تدریس و اردو داری در شهر زاهدان به همت اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و با همکاری سپاه استان سیستان وبلوچستان کارگاه آموزشی مهارت های تدریس و اردو داری در شهر زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه 4 روزه با حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحی از اساتید اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه روحانیون، طلاب و فعالین فرهنگی سطح استان سیستان و بلوچستان در محل مجتمع فرهنگی و آموزشی شهید عالی زاهدان برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی به منظور آموزش مهارت های لازم به مربیان فرهنگی جهت ايجاد حس شادابی و آمادگي روحی و همچنین بسترسازی مناسب برای پذيرش پيام‏های تربيتی دين مقدّس اسلام از سوی کودکان و نوجوانان در اردوها برگزار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی از اساتید نخبه و اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: موزشی آیکی از مهترین بسترهای تأثیرگذاری بر کودکان و نوجوانان، برگزاری اردو می باشد لذا اردوها يكی از بسترهای مناسب براي ايجاد ارتباط روحی و معنوی، بين مربّی و متربّی است كه لازم است به گونه شايسته‏ای از آن استفاده شود.

استاد حوزه علمیه گفت: متاسفانه بعضی از اردوها بدون برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی یا با برنامه ضعیفی اجرا می شود. همچنین جایگاه مربیان دینی و مذهبی در اداره آنها بسیار کمرنگ است. افزون بر این‌، کمبود الگوها و برنامه‌های متنوع، جذاب و اثرگذارِ قابل اجرا در طول مسیرها و محل اسکان و دسترسی نداشتن مربیان عزیز به آن برنامه‌ها، ایجاب می کند که مهارت های اردو داری مورد بحث قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی در این کارگاه آموزشی تصریح داشت: اردو باید بر مخاطبان اثرگذار باشد و آثار خوب، مثبت و ماندگار بر روی آنان بگذارد. 

وی در پایان به این موضوع اشاره داشت که: اثرگذاری‌ها در اردوها از سوی مربی باید واقعی و مثبت باشند نه کاذب و منفی؛ یعنی فرد شرکت کننده در اردو برای مثال : اگر قبلا دروغ می گفته است دروغ را کنار بگذارد و مربیان باید به شدّت مراقب باشند که شرکت کنندگان در اردو دچار آسیب‏ نشوند.

لازم به ذکر است؛ شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با مفاهیم و مطالبی از قبیل آشنایی با دستورالعمل اردویی ، برنامه ریزی فرهنگی جهت برگزاری اردو در رده های سنی مختلف، اردو و احکام دین اسلام، دانستنی های اردو، آشنایی با بازی ها و مهارت های اردویی و روانشناسی شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما