2

1
1398/4/4 سه‌شنبه برگزاری کارگاه آموزشی نقد وهابیت و سلفیه در شهر زاهدان به همت اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی نقد وهابیت و سلفیه در شهر زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی فوق با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر اسفندیاری از اساتید نخبه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه روحانیون حوزه علمیه شهر زاهدان برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی ضمن تبیین تاریخچۀ وهابیت، اهل تسنن و فرقه های مختلف آنها به موضوع جریان‌ شناسی وهابیت و فرق از شبه جزیره عربستان تا شبه قاره هند و ایران پرداخته شد.

حجت الاسلام والمسلمین اسفندیاری در این کارگاه آموزشی به موضوعات دیگری همچون، جنگ نرم عقیدتی وهابیت و ابزارهای آن، جغرافیای اهل تسنن و وهابیت در ایران و جهان و پاسخگویی به شبهات وهابیت نیز پرداخت.

وی اظهار داشت: فرقه‌ وهابیت، قرائتی خاص از اسلام را مطرح ساخته که باعث مخدوش شدن چهره اسلام گردیده است. این گروه که عمیقاً تحت تأثیر طبیعت خشن خود در سرزمین جزیرة العرب هستند، دیگر مذاهب اسلامی را برنتافته و تنها خود را در جامعه مسلمان می‌دانند.

استاد حوزه علمیه تصریح نمود: وهابی ها دقیقاً بر خلاف آیات قرآنی و روایات نبوی و سیره اصحاب و مسلمین و حکم عقل، قدم برداشته و عبادت را بر طبق خواست و میل خودشان طوری تفسیر کرده اند که نه تنها راه و طریق به سوی اسلام را مسدود نموده اند، بلکه خط بطلان بر دین مبین اسلام کشیده و امکان مسلمان شدن را از هر کسی گرفته اند.

وی در پایان یادآور شد: تکفیر همه مسلمین، توهین به انبیاء و ائمه طاهرین علیهم السلام و برخورد نادرست با قرآن کریم و روایات نبوی، محبت با دشمنان اهل بیت و خصومت با اهل بیت علیهم السلام از عقاید کلی وهابیت می باشد .

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی به ارایۀ مباحث کارآمد، به روز و متناسب با حوزۀ فعالیت شرکت کنندگان در کارگاه و در قالبهای سخنرانی، پخش کلیپ، فیلم و … پرداخته شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما