1
1398/3/5 يكشنبه برگزاری کارگاه آموزشی احکام و اخلاق ویژه مبلغین خواهر واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در نیمه اول ماه مبارک رمضان کارگاه آموزشی احکام واخلاق را ویژه مبلغین خواهر برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین قانع از اساتید نخبه و اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل کلاس های آموزشی شعبه جنوب شرق برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی حجت الاسلام والمسلمین قانع به مباحثی پیرامون اخلاق اسلامی، احکام عملی، احکام تقليد، مطهرات، وضو، غسل، تيمم، نکاح و احکام نذر پرداخت و خاطر نشان کرد: فراگرفتن احکام برای مبلغین امری ضروری می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قانع اظهار داشت: اولین گام جهت کسب معنویت و توفیق، اهمیت و انجام تکالیف شرعی می باشد لذا  همه باید نسبت به انجام واجبات و ترک محرمات سهل انگاری نکنند.

استاد حوزه علمیه بیان داشت: اخلاص از ارکان اصلی اخلاق مبلغ دین می باشد و مبلغین باید خالصانه فرامین الهی را انجام دهند و از گناه دوری کنند.

وی گفت: هر مکلفي که به سن تکليف رسيده و در اجراي احکام ديني مشکل دارد واجب است در عمل به احکام ديني و شرعي خود از مجتهد تقليد کند يعني اعمال خود را با استناد به فتواي مجتهد جامع الشرايط انجام دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قانع افزود: اگر بتوانیم معارف و احکام دین اسلام را در جامعه ترویج دهیم و به آنها جامه ی عمل بپوشانیم، شاهد کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی در زمینه های مختلف خواهیم بود.

لازم به ذکر است این کارگاه آموزشی بصورت پرسش و پاسخ برگزار و به سوالات مطرح شده پاسخ داده شد و مبلغین به رفع اشکالات خود  در زمینه های پاسخگویی به احکام پرداختند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما