1
1398/3/5 يكشنبه برگزاری کارگاه آموزشی شیوه جذب فرزندان به نماز ویژه کارکنان و قضات اداره کل دادگستری استان سیستان وبلوچستان کارگاه آموزشی شیوه جذب فرزندان به نماز به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و با همکاری معاونت فرهنگی دادگستری استان سیستان وبلوچستان در شهر زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشو، این کارگاه آموزشی با حضور آیت الله حسینی از اساتید نخبه و اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه کارکنان و قضات دادگستری استان سیستان و بلوچستان در محل نمازخانه دادسرای انقلاب شهر زاهدان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی سه روزه آیت الله حسینی ضمن اشاره به مباحثی همچون اهمیت و جایگاه نماز در قرآن و روایات، نقش والدین در ترغیب و تشویق فرزندان و اصول هدایت و راهنمایی فرزندان به نماز را تشریح نمود.

استاد نخبه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: نماز عبادتی مهم و از ارکان پنج گانه دین اسلام است.نماز از چنان اهمیتی برخوردار است که قبول یا رد شدن دیگر اعمال به آن بستگی دارد.

وی گفت: نماز ستون و خیمه دین، راس اسلام و صورت دین است. به همین جهت، در آموزه های دینی بر اقامه نماز بسیار تاکید شده و خداوند متعال یکی از ویژگی های حکومت مومنان را اقامه نماز می داند.

آیت الله حسینی در ادامه بیان کرد: یکی از راهکارهای اقامه نماز در جامعه و بسط و گسترش آن، توانمند کردن خانواده ها در امر اقامه و آموزش نماز است.

وی تصریح کرد: این راهکار، البته، برگرفته از متون دینی است؛ زیرا در آموزه های دینی در روایات متعددی بر ماموریت والدین در امر آموزش نماز به فرزندان بسیار تاکید شده است.

آیت الله حسینی در پایان این کارگاه آموزشی به نقش والدین در ترغیب فرزندان به نماز ، شامل نقش زمینه سازی ، الگویی ، آموزشی ، نظارتی و مراقبتی پرداخت و به اصول هدایت و راهنمایی فرزندان به نماز و روش ها وراهکارهای عام در دعوت به نماز، مطالبی را بیان نمود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما