1
1398/2/18 چهارشنبه گردهمایی مبلغین پیش از اعزام ماه مبارک رمضان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور گردهمایی مبلغین پیش از اعزام ماه مبارک رمضان را در محل این شعبه برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، این گردهمایی با حضور آیت الله سلیمانی نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ویژه مبلغین ماه مبارک رمضان برگزار شد.

آیت الله سلیمانی نمایده مردم استان سیستان وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم اظهار داشت: مبلغان در ماه مبارک رمضان باید مردم را به کانون اصیل روحانیت که ولایت فقیه است، متصل کنند.

آیت الله عباسعلی سلیمانی در ادامه افزود: مهم ترین کار مبلغان در این ایام پاسخ به سوالات شرعی مردم و بیان مسائل دینی برای آنهاست، 

وی گفت: در این فرصت مبارک مبلغان باید نسبت به بازتولید امر تقلید در جامعه و تشریح ضرورت آن اقدام کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح نمود: تقویت دین در گرو تقویت پایگاه ولایت فقیه در جامعه است. مبلغان وظیفه دارند این پایگاه را بیش از این پاس بدارند و به این منظور باید نظرهای رهبری را طلیعه تبلیغ خود قرار دهند.مبلغان وظیفه دارند این تفکر را در بین مردم نشر دهند که اصل تقلید نشان دهنده تقید در دین است و تبعیت از نظر مراجع در احکام شرعی و تبعیت از نظر ولی فقیه در احکام روز دنیا یک نوع حجت شرعی است که عمل به آن باعث تضمین اعمال افراد مقلد در آخرت می شود.

آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: مبلغان انتشار دهنده اندیشه فکری مراجع به جامعه و مردم هستند و نقش حلقه ارتباطی میان مردم و مراجع را برعهده دارند، از این رو حساسیت و اهمیت تبلیغ بسیار بیشتر می شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در ادامه این مراسم گفت: مبلغین باید در ماه مبارک رمضان از این فرصت نهایت بهره را ببرند و درصدد تبلیغ معارف اسلامی باشند.

وی در ادامه تصریح نمود: به دلیل مشترک بودن مناطق جنوب شرق حفظ وحدت در میان مبلغین بسیار مورد توجه باشد و از اظهارات تفرقه انگیز در منبرها و جلسات دوری شود.

شایان ذکر است در پایان این گردهمایی احکام تبلیغی و کتاب ره توشه بین مبلغین توزیع شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما