دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق

دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق
1398/1/22 پنجشنبه بمناسبت اعیاد شعبانیه برگزار شد؛ کارگاه شخصیت شناسی حضرت اباالفضل العباس (ع) با موضوع ولایت پذیری و ادب دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در ایام مبارک ماه شعبان المعظم کارگاه شخصیت شناسی حضرت ابالفضل العباس (ع) با موضوع ولایت پذیری و ادب را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه با حضور حجت الاسلام  والمسلمین ابطحی امام جمعه شهرستان ایرانشهر ویژه روحانیون و طلاب خواهر و برادر در محل های حوزه علمیه زینبیه خواهران و دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور برگزار گردید.

در این کارگاه یک روزه حجت الاسلام والمسلمین ابطحی به سخنرانی پیرامون شخصیت بزرگوار و والای قمر بنی هاشم حضرت ابالفضل العباس (ع) پرداخت.

وی در جمع طلاب و روحانیون گفت: آنچه حضرت ابوالفضل العباس (ع) را شاخص کرده است و بعد از گذشت هزار و چهارصد سال نام او را زنده نگه داشته ، ولایت پذیری و ادب ایشان در برابر امام زمانش بوده است، آن بزرگوار در پیروی از امام حسین (ع) که امام زمانش بود  در طول تاریخ بشریت بی نظیر بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی اظهار داشت: ارزش های والای انسانی و ایمان قوی حضرت ابالفضل العباس (ع) ایشان را یک امام شناس بزرگ و برجسته کرد که حاضر شد در راه دین اسلام و پیروی از امام حسین (ع) از جان خود بگذرد و خداوند نیز عنایت ویژه ای به ایشان کرد و نامشان را در تاریخ ماندگار نمود.

وی در ادامه گفت:  آنچه که انسان را در تاریخ زنده و ماندگار می کند زیبایی های ظاهری و ثروت و مقام دنیایی نیست بلکه حالات روحی و موضع گیری ها در شرایط خاص و حساس است و قمر بنی هاشم (ع) با آنکه معصوم نبودند اما تمام فضائل و خصوصیات یک انسان کامل را داشتند و توانستند از آزمون الهی سربلند و سرافراز بیرون آیند.

امام جمعه شهرستان ایرانشهر در پایان تصریح نمود:انسان علاوه بر ظاهر باید به باطن خود هم رسیدگی کند همانطور که زیبایی بدون اخلاق هیچ سود و فایده ای ندارد، دین اسلام از ما انتظار دارد که زندگی پرثمری داشته باشیم و به سمت ارزش های واقعی برویم که همین ازش های والا  به زندگی ما قوام می بخشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما