1
1397/12/21 سه‌شنبه برگزاری کارگاه آموزشی سواد مصرف کالاهای فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی سواد مصرف کالاهای فرهنگی را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس اداره آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در این باره گفت: کارگاه آموزشی سواد مصرف کالاهای فرهنگی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاجیانی از اساتید اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه روحانیون، طلاب، فعالین فرهنگی خواهر و برادر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی هدف از برگزاری این کارگاه ها را شناخت و آشنایی دقیق عوامل فردی واجتماعی بر میزان مصرف کالاهای فرهنگی میان خانواده ها و اجتماع دانست زیرا امروزه جوامع ما از بعد مصرف کالاهای فرهنگی دچار ضعف می باشند که این مسئله نیاز به فرهنگ سازی دارد.

رئیس اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور اظهار داشت: کارگاه آموزشی سواد مصرف کالاهای فرهنگی به مدت 4 روز در شهرهای زاهدان، ایرانشهر، بزمان و دلگان برگزار گردید و در این کارگاه به موضوع سواد رسانه که یکی از اصول 9 گانه کالاهای فرهنگی می باشد پرداخته شد.

وی تبیین کرد: امروزه موبایل سهم زیادی در سبد خانوار دارد و به همین دلیل میطلبد در این زمینه فرهنگ سازی شود و برخی از مطالب و مسائل برای مبلغین روشن گردد تا مبلغین با فرصت ها و تهدیدهای این کالای فرهنگی بهتر آشنا شوند لذا با برگزاری این کارگاه ها می توان قدم های مثبتی در این زمینه برداشت.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی یادآور شد: امروزه مساله مصرف و بويژه مصرف کالاهاي فرهنگي از چنان اهميتي برخوردار است که به عنوان يکي از مسايل کليدي و مهم در دستور کار برنامه ريزان و مسوولان فرهنگي جوامع قرار گرفته است لذا دفتر تبلیغات اسلامی نیز با ورود به این مسئله سعی دارد بتواند جامعه را به شناخت دقیقتری به این موضوع برساند.

رئیس اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در پایان گفت: مقرر شده است طی رایزنی های صورت گرفته چند نفر از طلاب فعال منطقه جنوب شرق جهت فراگیری و آموزش کالاهای فرهنگی علی الخصوص سواد رسانه به قم اعزام شوند و پس از گذراندن چند دوره آموزشی تخصصی در این زمینه به منطقه بازگشته و به تبلیغ و تبیین بپردازند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما