1
1397/12/13 دوشنبه برگزاری کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی با موضوع: « نظام سلامت خانواده » کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی با موضوع نظام سلامت خانواده یه همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین کاوری از اساتید اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه روحانیون و طلاب در محل دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین کاوری استاد حوزه و دانشگاه در این کارگاه آموزشی ضمن تاکید بر اهمیت ساده گرفتن ازدواج ها و عدم اصرار خانواده ها و زوجین بر مباحث غیرضروری نظیر داشتن امکانات مادی آنچنانی در آغاز زندگی گفت: اصولا لذت زندگی مشترک زوجین در این است که با کار و تلاش و در طول زندگی به بسیاری از خواسته ها و آرزوهای خود دست یابند و اگر در ابتدای زندگی همه اینها فراهم باشد دیگر انگیزه و جذابیتی در زندگی مشترک وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه به برخی برنامه ها و اهداف دشمنان برای برهم زندن نظام خانواده اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه برای فروپاشی نظام اندیشه دنیا را به یک دهکده کوچکی تبدیل کرده اند و با استفاده از این روش غیرت، تعصبات و خرده فرهنگ های جوامع را به سمت نابودی و فراموشی می کشانند تا جامعه ای بی دین و بی بند و بار را روی کار بیاورند.

استاد حوزه و دانشگاه تبین کرد: دشمن برای ورود در بعد فرهنگی خیلی نرم وارد می شود اما ضربات سختی را می زند لذا از طریق رسانه هایشان مانند ماهواره ها و فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به کانون خانواده ها می باشند و رسانه های داخلی ما هم در پیشگیری و دفاع از ارزش های خانواده خیلی ضعیف عمل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین کاوری اظهار نمود: گاهی اوقات یک نماهنگ یک دقیقه ای در رسانه می تواند تاثیرش از ساعت ها منبر بیشتر باشد لذا ما باید از این موقعیت ها در فرهنگ سازی نظام خانواده استفاده کنیم.

وی در ادامه مباحث به خطر مسئله ازدواج سفید که در برخی از شهرهای پرجمعیت کشور شیوع پیدا نموده است پرداخت و اظهار داشت: مسئله ازدواج سفید امروزه جامعه اسلامی ما را تهدید می کند و دشمن با این روش نظام سلامت خانواده اسلامی ایرانی را به مخاطره انداخته است و به قدری هم پیش رفته است که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) نیز در بیانات اخیرشان به این موضوع اشاره داشتند و فرمودند نگویید ازدواج سفید بگویید ازدواج سیاه زیرا با به کار بردن نام سفید دارند به خانواده ها شبیخون می زنند.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان تصریح نمود: امروزه دشمنان به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند جامعه اسلامی را ضربه بزنند باید از خانواده شروع کنند به همین دلیل با همه توان وارد میدان شده اند تا با ترفندهای مختلف به خانواده ضربه بزنند زیرا خانواده ای که در حال فروپاشی باشد نمی تواند فرزند نخبه تحویل جامعه بدهد لذا ما باید امروزه بیدار و آگاهتر از قبل باشیم و با روشنگری راه نفوذ دشمنان به کانون خانواده را مسدود نمائیم.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما