1

2
1397/9/8 پنجشنبه برگزاری دوره آموزشی مبانی سیاسی اسلام و ولایت فقیه دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور دوره آموزشی مبانی سیاسی اسلام و ولایت فقیه را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این دوره آموزشی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر لک زایی (رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی عبداللهی (رئیس اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور) در این باره گفت: این دوره آموزشی به منظور بالا بردن سطح آگاهی های علمی، سیاسی و پاسخگویی به شبهات ولایت مطلقه فقیه ویژه روحانیون، اساتید حوزه های علمیه ، اساتید دانشگاه ها و همچنین فرهنگیان برگزار شد.

رئیس اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق اظهار داشت: در این دوره سه روزه به مباحث کلی از قبیل: نظام سیاسی اسلام و تبیین ولایت مطلقه فقیه پرداخته شد و در ادامه مباحث ضرورت تأسیس نظام سیاسی اسلامی،عناصر نظام سیاسی اسلامی، مرزهای نظام سیاسی، شبکه قدرت، مرکز تصمیم گیری در نظام سیاسی اسلام، قلمرو دخالت دولت، جریانات و فرآیند قدرت و بازخوردها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی در پایان گفت: دوره آموزش مبانی سیاسی اسلام و ولایت فقیه در دو مرحله برگزار خواهد شد که مرحله اول آن با استقبال و رضایت روحانیون و شرکت کنندگان همراه بود و مرحله بعدی این دوره در اوایل دی ماه سال جاری برگزار می شود و در پایان گواهی پایان دوره صادر و به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.

لازم به ذکر است که دوره آموزشی مبانی سیاسی اسلام و ولایت فقیه از سری  برنامه های قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام وایران بود که توسط شعبه جنوب شرق کشور اجرا شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما