1
1397/8/25 جمعه به همت واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور صورت گرفت؛ کارگاه معرفت شناسی ویژه طلاب خواهر واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه معرفت شناسی ویژه طلاب خواهر شهرستان ایرانشهر برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه بمناسبت فرارسیدن ایام شهادت امام حسن عسکری (ع) وبا حضور طلاب خواهر حوزه های علمیه شهرستان ایرانشهر در محل این کلاس های آموزشی این شعبه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی از مبلغین دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در ابتدای این کارگاه آموزشی به سخنرانی پیرامون زندگی سیاسی و عبادی و ابعاد شخصیتی امام حسن عسکری (ع) پرداخت.

وی اظهار داشت: امام حسن عسکری (ع) در دوران بسیار سخت عباسیون زندگی می کردند و در آن زمان شیعیان فشارها و محدودیت های بسیاری را تحمل می کردند بطوریکه بسیاری از رفت آمدهای شیعیان با امام (ع) به سختی صورت می گرفت و تحت کنترل شدید عوامل عباسی قرار گرفته بودند و همین اوضاع باعث به شهادت رساندن آن بزرگوار در سنین جوانی شد.

مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در ادامه گفت: بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع) به دست عباسیون آن وعده ای را که همه انبیاء ، پیامبر اسلام (ص) ، ائمه (ع) مژده دادند اتفاق افتاد و آن امامت فرزند امام حسن عسکری (ع) حضرت مهدی (عج) بود.

وی گفت: امروزه در دوران غیبت حضرت مهدی (عج) در جوامع علائم آخرالزمانی در حال اتفاق افتادن است و شبهه ای که وجود دارد این است که باید جامعه به سمت فساد و تباهی برود تا امام زمان (عج) ظهور نمایند اما این گونه نیست و جامعه باید به سمت عدالت خواهی و خیرخواهی و ایثار برود تا زمینه ظهور فراهم شود و در این مسیر سختی ها و مشقت هایی وجود دارد که باید آنها را تحمل کنیم و به فکر حفظ ایمان که مهمترین وظیفه ماست باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما