1

2
1397/6/8 پنجشنبه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق: عید غدیر، عید بزرگ وحدت و برادری امت اسلام است حجت الاسلام والمسلمین خلیلی (رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق) درهمایش غدیر، محور وحدت امت اسلام که در شهرستان کنارک برگزار شد عید غدیر را عید بزرگ وحدت و برادری امت اسلام دانست.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق،بمناسبت فرارسیدن عید غدیر، عید امامت و ولایت همایش غدیر، محور وحدت و امت اسلام با حضور رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق، فعالین فرهنگی تشیع و تسنن ومسئولین در شهرستان کنارک برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق با اشاره به  آیات قرآن کریم به سخنرانی پیرامون این روز بزرگ و همچنین جایگاه و شان امیرمومنان حضرت علی (ع) پرداخت.

وی اظهار داشت: جایگاه امامت در اصول دین است و دلیل این جایگاه آیه ابلاغ می باشد که خداوند تمام رسالت نبی اکرم (ص) را منوط به ابلاغ ولایت امیر المومنین علی (ع)  دانست و فرمود که اگر ولایت را اعلام نکنی رسالتت را کامل نکردی.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با اشاره به روایتی از صحیح بخاری حب علی (ع) را نشانه ایمان دانست و عید غدیر را عید بزرگ وحدت و برادری امت اسلام خواند که اگر ما امت به خطبه رسول خدا (ص) توجه نماییم و به آن عمل کنیم قطعا دیگر تفرقه و دشمنی در جهان اسلام وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه گفت:از واقعه غدیر خم علاوه در منابع اهل تشیع که کاملترین آن الغدیر علامه امینی می باشد در منابع اهل سنت به فراوانی یاد شده است که البته در تعبیر و تفسیر معنای کلمه مولا اختلافاتی وجود دارد اما در اصل این واقعه که اتفاق افتاده است هیچ اختلافی نیست و ما باید همین دلیل محکم را سند برادری و وحدت خود قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در پایان با اشاره به اختلافات جزئی میان شیعه و سنی یادآور شد: اکثر علمای اهل سنت ولایت اهل بیت (ع) و امامت امامان شیعه را کامل می پذیرند و در برخی از سخنرانی هایشان آنان را امام خطاب می کنند و دلیل این پذیرش دستور قرآن و اطاعت از رسول اکرم (ص) است، پس همه باید به آنچه پیامبر (ص) امر کرده است عمل کنیم و رضایت رسول خدا (ص) را مطابق با رضایت خداوند بدانیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما