1
1397/6/8 پنجشنبه به همت واحد خواهران شعبه جنوب شرق کشور صورت گرفت؛جشن ولایت علوی به همراه کارگاه آموزشی پیام رسانان غدیر واحد خواهران شعبه جنوب شرق در ایام دهه امامت و ولایت اقدام به برگزاری جشن ولایت علوی به همراه کارگاه آموزشی پیام رسانان غدیر در شهرستان ایرانشهر نمود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و بمناسبت فرارسیدن ایام دهه امامت و ولایت و جشن بزرگ غدیر واحد خواهران شعبه جنوب شرق، کارگاه آموزشی با موضوع پیام رسانان غدیر را بهمراه جشن علوی ویژه طلاب خواهر،  دانشجویان و دانش آموزان و در مدت زمان دو روز در محل سالن  اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق برگزار کرد.

در این مراسم دو روزه حجت الاسلام والمسلمین مولائی از مبلغین دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  به سخنرانی پیرامون واقعه غدیر و اتفاقات بعد از حجه الوداع نبی اکرم (ص) پرداخت.

وی گفت: آخرین حج پیامبر (ص) از اهمیت بالایی برخوردار بوده چون طبق آیه 3 سوره مائده به حجه الوداع و حجه الکمال معروف است و همچنین بر اساس آیه 67 سوره مائده حجه التبلیغ بوده است و حدود صد تا صدوبیست هزار نفر در این حج حضور داشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین مولائی بیان کرد: حجه الوداع اولین و آخرین حج پیامبر(ص)  بعد از هجرت به مدینه بود و 70 روز بعد از این حج بود که ایشان رحلت نمودند از این رو این حج از اهمیت بالا و ویژه ای برخوردار بود.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: واقعه غدیر خم در 18 ذی الحجه در کنار برکه ای بنام غدیر اتفاق افتاد که در آن روزآیه قرآن بر  پیامبر اکرم (ص) نازل شد که آنچه به تو وحی شده را اعلام کن که اگر اعلام نکنی رسالتت را انجام نداده ای و آن بزرگوار دست حضرت علی (ع) را به معنای جانشینی خود بالا گرفت.

وی اظهار داشت: اولین پیام رسانان غدیر کسانی بودند که در آن روز در آن واقعه حضور داشتند و به روایتی حدود 110 نفر ازآنان صحابه بودند و بعد از صحابه دومین پیام رسانان غدیر تابعین بودند که تعداد آنان را 84 نفر بیان کردند و سومین پیام رسانان غدیر بعد از مرگ عثمان به صورت مناشده(قسم دادن) بودند.

مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی در ادامه بیان کرد: کتاب 20 جلدی الغدیر نوشته علامه امینی که تنها 11 جلد آن ترجمه شده است کاملترین سند از واقعه بزرگ غدیر خم می باشد که در آن تمامی روایت ها و راویان حدیث از اهل تشیع و تسنن درباره غدیرخم در آن جمع آوری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مولائی در پایان گفت: همان طور که پیامبر اکرم (ص) وظیفه پیدا کرد جانشینی حضرت علی (ع) را ابلاغ کند و اگر انجام نمی داد رسالتش را انجام نداده بود ما هم وظیفه داریم که ابلاغ کننده غدیر با راه های مختلف باشیم.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما