1
1397/5/27 شنبه کارگاه آموزشی با موضوع پیوند آسمانی، مهارت افزایی روابط همسران برگزار شد واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی سبک زندگی با موضوع پیوند آسمانی، مهارت افزایی روابط همسران را در شهرستان ایرانشهر برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، بمناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خواهران طلاب، فعال فرهنگی و مربیان پرورشی شهرستان ایرانشهر در محل سالن سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور نمود.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رشیدی از مبلغین شعبه جنوب شرق کشور به سخنرانی در این زمینه پرداخت.

وی در ابتدا اظهار داشت: ما در طول تاریخ اسلام از ابتدا هیج زوجی را سراغ نداریم که هر دو معصوم باشند و مقام عصمت داشته باشند و زندگی این دو بزرگوار سرشار از کلیدهای راهگشا در زندگی ما می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رشیدی گفت: زندگی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) برای ما درس بزرگی است و ما باید چه در شیوه ازدواج، تربیت فرزندان، رعایت حقوق متقابل زن و مرد و دفاع از امامت و ولایت از این بزرگواران درس زندگی را فرا بگیریم.

مبلغ شعبه جنوب شرق در ادامه بیان کرد: اگر حضرت علی (ع) رشادت ها و ایثارهایی در جنگ های حق علیه باطل داشته است و در این مسیر سختی ها و مشقت ها را تحمل نمود به دلیل وجود همسری چون فاطمه زهرا (س) بوده است که وقتی به خانه برمی گشتند همسر بزرگوارشان از ایشان پرستاری می کردند و باعث دلگرمی وامید برای حضرت علی (ع) می شدند.

وی گفت: اگر ما کرامت امام حسن(ع)، ایثار امام حسین(ع) و صبوری حضرت زینب (س) را در طول تاریخ اسلام می بینیم و به آنها افتخار می کنیم  به دلیل تربیتی است که حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) انجام داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین رشیدی بیان کرد: بعد از ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) پیامبر اسلام از حضرت علی (ع) سوالی نمودند که دخترم فاطمه را چگونه همسری یافتی که حضرت علی (ع) در پاسخ پیامبر اسلام می گویند که فاطمه (س) را خوب همسری یافتم زیرا که او مرا در راه عبادت خداوند خوب یاری می دهد و ما باید بدانیم که هدف از ازدواج رسیدن به خداوند می باشد.

وی در پایان گفت: وظیفه ما در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) این است که شخصیت این دو بزرگوار را بازخوانی کنیم و در اعاد مختلف زندگی الگو قرار دهیم و از مهمترین درس هایی که از زندگی موفق این بزرگواران می توان آموخت معیارهای صحیح انتخاب همسر، همسرداری و ازدواج آسان است.

در این کارگاه  به تبین مواردی از زندگی مشترک حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت علی (ع) پرداخت شد و توصیه های جهت بهبود کیفیت زندگی مشترک و تحمل مشکلات اقتصادی در زندگی به ویژه جهت بهره برداری جوانان بیان شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما