1

2
1397/5/26 جمعه کارگاه آموزشی بررسی زندگی سیاسی عبادی امام جواد (ع) برگزار شد کارگاه آموزشی بررسی زندگی سیاسی و عبادی امام جواد (ع) به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در شهرستان دلگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و بمناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام جواد (ع) کارگاه آموزشی فوق ویژه روحانیون و طلاب خواهر و برادر، فعالین فرهنگی شهرستان دلگان و مبلغین بومی در محل مسجد ولی عصر (عج) دلگان برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین بامری از مبلغین دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور به سخنرانی درباره سیره و سبک زندگی امام جواد (ع) پرداخت.

وی در ابتدا اظهار داشت: بحث های مربوط به زندگی و سیره اخلاقی امامان معصوم (ع) امروزه از اهمیت دو چندان برخوردار است زیرا که انسان ها برای زندگی کردن در فضای آلوده این عصر نیازمند الگوهای قابل اعتماد هستند تا بتوانند بر اساس آن الگو زندگی خود را بنا نهاده و مسیر زندگی را با اطمینان خاطر انتخاب نمایند.

مبلغ شعبه جنوب شرق گفت: سیره امامان معصوم (ع) به معنای کلی یک سری اصول ثابتی هستند که در همه زمان و مکان می توانیم از آنها تبعیت نماییم و زندگی سراسر علم وایمان امام جواد (ع) همانند سایر امامان معصوم (ع) راه را برای هر جوینده حقیقت کوتاه می نماید.

حجت الاسلام والمسلمین بامری با اشاره به ویژ گی های اخلاقی و مناظرات علمی امام جواد (ع) گفت: در مسائل اخلاقی، عبادی و سیاسی و مناظرات علمی امام جواد (ع) نمونه های وجود دارد که هنوز بعد از هزاران سال در جامعه کاربرد دارند.

وی بیان نمود: ایام شهادت امام جواد (ع) در ماه ذی القعده فرصتی است که ابعاد گوناگون شخصیتی آن حضرت مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد و دوران 25 ساله عمر پربرکت امام جواد (ع) سرشار از برکات برای امت و جهان اسلام بوده است زیرا ایشان جوانی بود که توانست بر همه علمای ادیان ودانشمندان عصر خود غالب شود و اسلام را از فتنه و شبهه نجات دهد و اگر حضور علمی امام جواد (ع) و سایر ائمه در صدر اسلام نبود امروزه اثری از اسلام و فرهنگ و آموزه های دینی، اخلاقی و عرفانی وجود نداشت.

حجت الاسلام والمسلمین بامری در پایان گفت: نهمین پیشوای ما به دلیل بخشندگی و گستردگی جود وکرم جواد نام گرفت، ایشان عابدترین فرد زمان خود بود و محبت و علاقه اشان نسبت به خداوند وصف ناشدنی و ستودنی بوده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما