1

2
1397/5/25 پنجشنبه کارگاه آموزشی با موضوع علل خشونت های اجتماعی و تاثیر آن بر اخلاق و فرهنگ جامعه برگزار شد کارگاه آموزشی علل خشونت های اجتماعی و تاثیر آن بر فرهنگ و اجتماع به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در شهرهای زاهدان، ایرانشهر و دلگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور،  دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق با هدف آموزش مسائل تربیتی  و اجتماعی خانواده ها به فرزندان،  اقدام به برگزاری کارگاه فوق ویژه روحانیون و طلاب خواهر وبرادر، فعالین فرهنگی، کارکنان و فرهنگیان آموزش و پرورش، پرسنل ادارات و مدد جویان زندان کرد.

در این کارگاه آموزشی  پنج روزه سرهنگ عرب ( کارشناس مسائل اجتماعی و روانشناسی نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان) به سخنرانی حول مسائل اجتماعی و تربیتی والدین به فرزندان پرداخت.

در این کارگاه آموزشی سرهنگ عرب اخلاق را محور زندگی اجتماعی انسان دانست و یادآور شد: اگر در درون یک خانواده که عضو کوچک یک اجتماع می باشد اخلاق و نظم محوریت نداشته باشد آن خانواده یک خانواده سالم نیست و دچار از هم گسیستگی خواهد شد.

وی در ادامه این بحث اظهار داشت: اخلاق همان دستورالعمل، باور واعتقاداتی است که یک فرد از خانواده الگو می گیرد و همین الگو گرفتن از خانواده فرهنگ عمومی جامعه را تشکیل می دهد.

والدین اولین تعلیم دهنده و انعکاس دهنده باورها و اعتقادات در خانواده ها هستند.

کارشناس مسائل اجتماعی گفت: والدین اولین تعلیم دهنده و انعکاس دهنده باورها و اعتقادات در خانواده ها هستند بطوریکه روانشناسان معتقدند که 80 درصد شخصیت یک فرد در 6 سال اول زندگی اش شکل می گیرد  و این دوره از زندگی انسان بسیار مهم است زیرا در این سن فرزندان در حال طی سیر طبیعی رفتاری خود می باشند و این والدین هستند که با رفتار و برخورد خود صحیح و غلط بودن این سیر طبیعی رفتاری را به فرزندان آموزش می دهند.

عرب اظهار نمود: توافق بر سر مسائل تربیتی در خانواده امر مهمی است و اگر در خانواده والدین بر سر مسائل تربیتی با هم توافق نکنند و با هم اختلاف نظر داشته باشند فرزند دیگر از پدر و مادر تبعیت نمی کند و این باعث بروز مشکل در تربیت فرزند می شود.

وی بیان کرد: امروزه یکی از مشکلاتی که در خانواده ها بوجود آمده است این می باشد که راه های آموزش مسائل اجتماعی به فرزندان تغییر کرده است و راه های سنتی آموزش مانند نصیحت های بزرگترانه و انتقال تجارب والدین به فرزند جای خود را به آموزش از طریق فضاهای مجازی، تلویزیون و اینترنت داده است و کنترل این فضاها کار بسیار سخت و دشواری است پس بهتر است فرزندان پایه های اخلاقی را در خانواده فراگیرند.

کارشناس مسائل اجتماعی و روانشناسی در پایان اظهار داشت:اگر امروزه مشاهده می شود که جامعه دچار خشونت های اجتماعی شده است مهمترین علتش عدم دادن آموزش های لازم به فرزندان می باشد و این آموزش ها باید همراه با ارتباط با فرزندان باشد و خانواده ها باید ارتباط، صمیمیت و مشارکت بیشتری در امور فرزندان داشته باشند تا جامعه به سمت ناهنجاری ها پیش نرود.

لازم به ذکر است این کارگاه آموزشی در 32 ساعت و برای 1190 نفر در پنج روز تشکیل شد و از سلسله برنامه های قطب اخلاق و خانواده بود که به همت شعبه جنوب شرق کشور برگزار گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما