3
1397/5/23 سه‌شنبه به همت واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق برگزار شد؛ بررسی ابعاد شخصیتی حضرت معصومه سلام الله علیها واحد خواهران دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور بمناسبت میلاد کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) کارگاه آموزشی بررسی ابعاد شخصیتی حضرت معصومه سلام الله علیها را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این کارگاه آموزشی با حضور طلاب خواهر و خواهران فعال فرهنگی شهرستان ایرانشهر در محل سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور برگزار شد.

در این مراسم خانم شمس (معاون حوزه علمیه زینبیه خواهران شهرستان ایرانشهر) و از مبلغین خواهر دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه معصومه (س) پرداخت.

خانم شمس اظهار داشت: علت نامگذاری شهر قم و تبدیل شدن آن به پایگاه عظیم علمی و مذهبی به یمن ورود قدوم با برکت حضرت فاطمه معصومه (س) به این شهر است.

وی درباره شخصیت آن بانوی بزرگوار گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) دختر جوان و تربیت یافته خاندان اهلبیت پیامبر اسلام (ص) است و آن زمان که به سمت ایران برای دیدار برادر بزرگوارشان حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) حرکت کردند در تمام مسیر که حضور پیدا می کردند به انتشار معارف دینی و اسلامی می پرداختند.

استاد حوزه علمیه در ادامه بیان کرد: در جایگاه رفیع آن بانوی بزرگوار هیچ شبهه ای وجود ندارد و ایشان بانوی باکرامت و بافضیلتی بودند که جایگاه والایشان را هم دوستداران و هم مخالفان بیان کردند و در وصف جایگاه آن بزرگوار همین بس است که جد بزرگوارشان حضرت امام جعفر صادق (ع) پیش از ولادتشان مژده آمدنشان را دادند.

وی در پایان گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) همانند جده بزرگوارشان دارای عصمت، علم الهی، بینش عمیق، آگاه به مسائل زمان خویش هم در علم و هم در عمل بودند و همانند حضرت زهرا (س) شفیعه روز محشر می باشند و همچنین به دلیل کمالات روحی و معنوی و هم طهارت نفسانی امام رضا (ع) به ایشان لقب معصومه دادند.

قابل ذکر است در پایان این برنامه از خواهرانی که نامشان معصومه  بود و در مراسم حضور داشتند تجلیل به عمل آمد و همچنین به کسانی که به سوالات مطرح شده از کارگاه آموزشی پاسخ صحیح دادند جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما