کارگاه فن مناظره استاد شریفی
ایرانشهر
1399/11/1 چهارشنبه به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور؛ کارگاه آموزشی فن مناظره برگزار شد به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور و با همکاری معاونت پژوهشی حوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان کارگاه آموزشی فن مناظره در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت‌الاسلام والمسلین علی عبداللهی رئیس اداره آموزش های کاربردی مبلغان این شعبه در این باره گفت: کارگاه آموزشی فن مناظره با حضور استاد علی شریفی از اساتید علوم قرآنی و حدیث و از پیشگامان مناظره با شبکه های وهابی و سعودی ویژه طلاب خواهر و برادر شهرستان ایرانشهر برگزار گردید.

رئیس اداره آموزش های کاربردی مبلغان شعبه جنوب شرق اظهار داشت: در این کارگاه آموزشی که در محل حوزه علمیه امام علی (ع) شهرستان ایرانشهر برگزار شد  مقدمات قبل از مناظره، ملاحظات حین مناظره، روش‌های کلی ارائه مطالب و پاسخگویی و مغالطات رایج در مناظره که اصل بحث است، بیان شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی بیان کرد: در این کارگاه  آموزشی یک روزه مطالب به صورت کلی بیان شد بنابراین شرکت‌کنندگان در این جلسه برای آماده شدن برای مناظره باید با یکدیگر مباحثه کرده و مباحث مطرح شده در این جلسه را با یکدیگر مورد بررسی قرار دادند.

رئیس آموزش های کاربردی مبلغان شعبه جنوب شرق خاطرنشان کرد: فن مناظره در گذشته در حوزه‌های علمیه بسیار رایج بوده که متأسفانه امروزه کمرنگ شده است و میطلبد در این زمینه فعالیت های آموزشی بیشتری صورت پذیرد  تا سطح آگاهی طلاب افزایش پیدا کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه کسب اطلاعات کافی، داشتن تقوا، اخلاص و توکل از جمله تمهیدات پیش از مناظره محسوب می‌شود، اظهار کرد: پذیرفتن حرف منطقی از طرف مقابل، قدرت گفتن نمی‌دانم، آماده کردن دلایل و مستندات، پیدا کردن اشکالات احتمالی موضوع و پیش‌بینی ادله و دفاع طرف مقابل، دریافت روزمه علمی و ارزیابی طرف قبل از ورود به مناظره لازم است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آخرین اخبار

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما